Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 7 lutego 2013

Podziękowania dla paraolimpijczyków

  |   Spotkanie Pary Prezydenckiej z rodziną paraolimpijczyków. Wręczenie odznaczeń państwowych. Spotkanie Pary Prezydenckiej z rodziną paraolimpijczyków. Wręczenie odznaczeń państwowych. Spotkanie Pary Prezydenckiej z rodziną paraolimpijczyków. Wręczenie odznaczeń państwowych. Spotkanie Pary Prezydenckiej z rodziną paraolimpijczyków. Wręczenie odznaczeń państwowych. Spotkanie Pary Prezydenckiej z rodziną paraolimpijczyków. Wręczenie odznaczeń państwowych. Spotkanie Pary Prezydenckiej z rodziną paraolimpijczyków. Wręczenie odznaczeń państwowych. Spotkanie Pary Prezydenckiej z rodziną paraolimpijczyków. Wręczenie odznaczeń państwowych. Spotkanie Pary Prezydenckiej z rodziną paraolimpijczyków. Wręczenie odznaczeń państwowych. Spotkanie Pary Prezydenckiej z rodziną paraolimpijczyków. Wręczenie odznaczeń państwowych. Spotkanie Pary Prezydenckiej z rodziną paraolimpijczyków. Wręczenie odznaczeń państwowych. Spotkanie Pary Prezydenckiej z rodziną paraolimpijczyków. Wręczenie odznaczeń państwowych. Spotkanie Pary Prezydenckiej z rodziną paraolimpijczyków. Wręczenie odznaczeń państwowych. Spotkanie Pary Prezydenckiej z rodziną paraolimpijczyków. Wręczenie odznaczeń państwowych. Spotkanie Pary Prezydenckiej z rodziną paraolimpijczyków. Wręczenie odznaczeń państwowych.

Dziękuję za wspaniałe widowisko, za wspaniałą lekcję postaw ludzkich i obywatelskich, za to, że mogliśmy przeżywać Państwa sukcesy, porażki, ale też zmaganie się z życiem. To ważna lekcja dla nas wszystkich – powiedział Bronisław Komorowski.

 

Prezydent wraz Małżonką spotkali się w czwartek z medalistami Igrzysk Paraolimpijskich Londyn 2012, trenerami, lekarzami oraz osobami zasłużonymi w upowszechnianiu sportu niepełnosprawnych. Podczas spotkania prezydent wręczył odznaczenia państwowe. Zobacz także: Odznaczenia za zasługi dla rozwoju sportu osób niepełnosprawnych

 

Bronisław Komorowski podziękował sportowcom, a przede wszystkim tym, którzy przywieźli medale z Igrzysk Paraolimpijskich Londyn 2012 za wzruszenia, za pokaz dzielności osobistej oraz za to, co jest w sporcie najcenniejsze, czyli proporcję między zdolnością do konkurowania, walką o sukces ze zdolnością do współdziałania. Bronisław Komorowski wskazywał, że sport wiąże się też z walką z samym sobą – o sukces, o zdolność, umiejętność współdziałania. - W Państwa przypadku to szczególna walka ze wszystkimi ograniczeniami, słabościami, walka także o to, aby pokazać światu sukcesy – zaznaczył.

 

Prezydent powiedział, że z największym spokojem i nadzieją czeka na zapowiadany udział w przyszłoroczne zimowe igrzyska paraolimpijskie w Soczi. - Życzę sukcesów – na tej niełatwej drodze – sportowych oraz życiowych – powiedział. – A całej Polsce życzę, abyśmy potrafili współodczuwać dumę z osiągnięć sportowych i wspólnie przeżywać tę szczególną lekcję postaw – dodał.

 

Prezydent przekazał – na ręce Rafała Wilka - narodową flagę, która będzie towarzyszyła Ekipie polskich zawodników na Zimowych Igrzyskach Paraolimpijskich w Soczi 2014.

 

Bronisław Komorowski podziękował też za działalność Longinowi Komołowskiemu, prezesowi Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

 

Longin Komołowski dziękował Pierwszej Damie za patronat nad polską reprezentacją na Igrzyska Paraolimpijskie w Londynie.

 

– Odznaczył Pan dziś grono osób, które swoją pracą, zaangażowaniem, sposobem walki w Londynie przyniosło naszemu krajowi prestiż – powiedział prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego – a także jak dodał - zaczęło przełamywać świadomość na temat roli sportu osób niepełnosprawnych, pozycji osoby niepełnosprawnej w społeczeństwie.

  

Rafał Wilk dwukrotny mistrz paraolimpijski z Londynu w handbike'u dziękując w imieniu odznaczonych mówił, że paraolimpijczycy, sportowcy i osoby niepełnosprawne pokazują, że warto mieć marzenia, warto starać się, walczyć, odnosić sukcesy, bo – jak podkreślił – „nie jesteśmy skazani tylko na cztery ściany”. - Warto młodym ludziom pokazywać, że można uprawiać sport, mieć pasje, cieszyć się życiem i mieć w sobie radość – powiedział Rafał Wilk.

 

W spotkaniu wzięli udział ministrowie w Kancelarii Prezydenta: Sławomir Rybicki – Sekretarz Stanu w KPRP, Maciej Klimczak – Podsekretarz Stanu w KPRP, Irena Wóycicka Podsekretarz Stanu w KPRP, a także Doradcy Prezydenta RP oraz Joanna Mucha - Minister Sportu i Turystyki, parlamentarzyści i bp. Marian Florczyk - Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Sportowców.

 

Para Prezydencka i zaproszeni goście wysłuchali też krótkiego występu Moniki Kuszyńskiej z zespołem. 

Poleć znajomemu