Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 21 stycznia 2013

Pożegnanie śp. Michała Kuleszy

  |   Pożegnanie śp. Michała Kuleszy Pożegnanie śp. Michała Kuleszy Pożegnanie śp. Michała Kuleszy Pożegnanie śp. Michała Kuleszy Pożegnanie śp. Michała Kuleszy Pożegnanie śp. Michała Kuleszy Pożegnanie śp. Michała Kuleszy Pożegnanie śp. Michała Kuleszy Pożegnanie śp. Michała Kuleszy Pożegnanie śp. Michała Kuleszy Pożegnanie śp. Michała Kuleszy Pożegnanie śp. Michała Kuleszy Pożegnanie śp. Michała Kuleszy Pożegnanie śp. Michała Kuleszy Pożegnanie śp. Michała Kuleszy

- Michale, dobrze zasłużyłeś się Ojczyźnie - powiedział prezydent Bronisław Komorowski na warszawskich Powązkach podczas uroczystości pogrzebowych prof. Michała Kuleszy, Doradcy Prezydenta RP. Prof. Michał Kulesza, prawnik, specjalista z zakresu administracji publicznej, współtwórca reformy samorządowej zmarł 13 stycznia 2013 roku po długiej i ciężkiej chorobie.

 

Prezydent mówił, że dla niego Michał Kulesza to przede wszystkim "druh Michał Kulesza".  - Sięgam wspomnieniem do czasów harcerstwa na Mokotowie, w Warszawie, i myślę sobie, że za każdym razem, gdy gdzieś potem nasze drogi się skrzyżowały już na drodze nie harcerskiej służby, ale służby państwowej, zawsze myślałem o Michale jako o człowieku, który jest ilustracją tego, że harcerstwo może w sposób wyśmienity przygotowywać człowieka do służby państwu - powiedział prezydent.

 

- Wyrastaliśmy w harcerstwie niepokornym, tym, które stawiało sobie za cel wychowanie następnych pokoleń w duchu tradycji harcerskich, ale z myślą o tym, że kiedyś będziemy mieli szanse dobrze służyć dobrej Polsce - wspominał Bronisław Komorowski. - Myślę, że Michał Kulesza służył bardzo dobrze. Wniósł do myślenia o zmianach, o reformie Polski postawę służby popartej wielkim doświadczeniem, wielkimi umiejętnościami, wiedzą, a także pasją zmieniania świata na lepsze, zmieniania poprzez między innymi stwarzanie sytuacji, w której inni mogą dobrze służyć swoim Ojczyznom - i tym małym i tej wielkiej, tej, co nie zginie - powiedział prezydent.

 

Jak dodał, prof. Michał Kulesza może mieć ogromną satysfakcję z tego, że uczestniczył w najważniejszej, najpiękniejszej i chyba najgłębiej przeobrażającej rzeczywistość Polski - reformie, jaką była reforma samorządowa, administracyjna.

 

- Myślę, że ta wielka zasługa będąca efektem postawy służby od początku do końca idzie przed Michałem i świadczy na jego rzecz - podkreślił Bronisław Komorowski.

 

Prezydent dziękował też za to, że mógł korzystać w postawy służby prof. Michała Kuleszy, że nie odmówił mimo choroby, która odbierała siły i zgodził się doradzać. - Doradzał Prezydentowi Polski oddając całą swoją wiedzę, całe swoje doświadczenie, ale także doradzał całym swoim życiem pełnym służby - zaznaczył Bronisław Komorowski.  

 

- Michale, dobrze zasłużyłeś się Ojczyźnie - zakończył prezydent.

Zobacz także: Para Prezydencka żegna prof. Michała Kuleszę

 

W uroczystościach pogrzebowych na warszawskich Powązkach prezydentowi towarzyszyła Pierwsza Dama Anna Komorowska. Obecny był także Szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski, prezydenccy ministrowie Irena Wóycicka, Olgierd Dziekoński, Krzysztof H. Łaszkiewcz, Maciej Klimczak, a także doradcy Tadeusz Mazowiecki i Henryk Wujec.

 

Poleć znajomemu