Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 13 grudnia 2012

Wieniec i świece przed pomnikiem Reagana

Prezydent Bronisław Komorowski przed pomnikiem Ronalda Reagana w Warszawie   |   Prezydent Bronisław Komorowski przed pomnikiem Ronalda Reagana w Warszawie Prezydent Bronisław Komorowski przed pomnikiem Ronalda Reagana w Warszawie Prezydent Bronisław Komorowski przed pomnikiem Ronalda Reagana w Warszawie Prezydent Bronisław Komorowski przed pomnikiem Ronalda Reagana w Warszawie

Prezydent Bronisław Komorowski złożył w czwartek wieniec przed pomnikiem Prezydenta Stanów Zjednoczonych Ronalda Reagana. Zapalił też symboliczną świecę.

 

Prezydentowi towarzyszył amerykański politolog i ekonomista Michael Novak.  Novak, związany z Radiem Wolna Europa, został wcześniej odznaczony przez prezydenta Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Zasługi RP za wybitne zasługi we wspieraniu przemian demokratycznych w Polsce, za rozwijanie polsko-amerykańskiej współpracy. Zobacz także: „Wolna Polska jest największą nagrodą”

 

Prezydent przy okazji uroczystości wręczenia odznaczeń w Pałacu Prezydenckim zaprosił do wspólnego okazania wdzięczności tym wszystkim, którzy pomagali Polsce w okresie stanu wojennego. Powiedział, że powinniśmy w tym dniu razem postawić świeczkę przed pomnikiem Prezydeznta USA Ronalda Reagana, który to światełko solidarności wymyślił i upowszechnił.

 

– To wspólne zapalenie o godz. 17 w Al. Ujazdowskich solidarnościowych świeczek przed pomnikiem Prezydenta Stanów Zjednoczonych może być nie tylko przypomnieniem tamtych światełek, jakie się paliły na całym świecie, tam gdzie rozumiano naszą walkę i z nią się solidaryzowano, ale również może być zachętą do myślenia o tym, jak możemy najskuteczniej, najmądrzej , najlepiej poszerzać świat światła wolności, tam gdzie go dziś brakuje – powiedział Bronisław Komorowski. (inf. własna, PAP)

 

Poleć znajomemu