Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 21 listopada 2012

Para Prezydencka dziękuje uczniom i przedszkolakom

Zdjęcia nadsyłane do Kancelarii Prezydenta z gimnazjum publicznego w Rudnikach w województwie opolskim i z przedszkola miejskiego w Łukowie

Na apel prezydenta Bronisława Komorowskiego o radosny, rodzinny, łączący Polaków wszystkich pokoleń sposób obchodzenia Święta Niepodległości odpowiedziało dziesiątki tysięcy osób. Od najstarszych do najmłodszych. W całym kraju wspólnie świętowano śpiewając patriotyczne pieśni, przypinając biało-czerwone kokardy, uczestnicząc w marszu „Razem dla Niepodległej” , organizując wystawy i konkursy historyczne oraz włączając się w najróżniejsze, ważne dla społeczności lokalnych, wydarzenia upamiętniające polskie tradycje niepodległościowe. Do dziś nieprzerwanie płyną do Kancelarii Prezydenta RP podziękowania, listy, informacje, zapiski kronikarskie, pliki zdjęć z tych uroczystości i rysunki od najmłodszych.


Prezydent Bronisław Komorowski i Pierwsza Dama szczególnie ciepło raz jeszcze dziękują wszystkim młodym i najmłodszym Polakom: uczniom i przedszkolakom oraz ich nauczycielom. Za radosne, biało-czerwone Święto Niepodległości, za dumę z osiągnięć naszej Ojczyzny, za radość, że jesteśmy Polakami.

 

Poleć znajomemu