Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 15 listopada 2012

Spotkanie Prezydenta RP z Andrzejem Seremetem

Belweder

Prezydent Bronisław Komorowski, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, spotkał się w czwartek z Prokuratorem Generalnym Andrzejem Seremetem. Prokurator przedstawił wyczerpujące informacje na temat śledztwa dotyczącego katastrofy smoleńskiej, zgodnie z obowiązującą go tajemnicą służbową i dobrem prowadzonego śledztwa.

 

Zobacz także: Prezydent zwróci się do Prokuratora Generalnego Prezydent w TVN 24 o debacie ws. katastrofy smoleńskiej Prezydent przyjął do wiadomości przedstawione przez Andrzeja Seremeta informacje. W jego ocenie są one uspokajające i wyczerpujące.

 

Podczas rozmowy poruszono także kwestię przedstawienia niektórych problematycznych wątków śledztwa podczas najbliższego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego, tak by z najważniejszymi kwestiami mogli się zapoznać członkowie Rady.

 

Zdaniem prezydenta kwestie związane z katastrofą powinny być wyjaśnione przez polską niezależną prokuraturę, działającą bez żadnych nacisków. Prezydent wyraził przekonanie, że wnioski przedstawione przez prokuraturę po zakończeniu śledztwa będą dla niego materiałem kompletnym i decydującym.

 

Poleć znajomemu