Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 22 października 2012

Gala Przedsiębiorczości w Pałacu Prezydenckim

Gala Przedsiębiorczości w Pałacu Prezydenckim   |   Gala Przedsiębiorczości w Pałacu Prezydenckim Gala Przedsiębiorczości w Pałacu Prezydenckim Gala Przedsiębiorczości w Pałacu Prezydenckim Gala Przedsiębiorczości w Pałacu Prezydenckim Gala Przedsiębiorczości w Pałacu Prezydenckim Gala Przedsiębiorczości w Pałacu Prezydenckim Gala Przedsiębiorczości w Pałacu Prezydenckim Gala Przedsiębiorczości w Pałacu Prezydenckim

W Pałacu Prezydenckim odbyła się w poniedziałek Gala Przedsiębiorczości, będąca finałem „Dnia przedsiębiorczości” – ogólnopolskiego programu jednodniowych praktyk, podczas których uczniowie zapoznają się z wymarzonym zawodem.  Nagrody laureatom IX edycji „Dnia przedsiębiorczości” wręczyli Podsekretarz Stanu w KPRP Irena Wóycicka i Doradca Prezydenta RP Tadeusz Mazowiecki. 

 

-„Dzień przedsiębiorczości” to taki dzień, w którym wy - młodzi, stykając się z ludźmi prowadzącymi przedsiębiorstwa, macie okazję do zastanowienia się nad własnymi wyborami życiowymi - powiedział Tadeusz Mazowiecki. - Życzę wam, abyście w tych życiowych wyborach umieli połączyć miłe z pożytecznym. Miłe, czyli własne zainteresowania, marzenia, z tym, co można uzyskać w wyborze zawodu, w wyborze pracy - zaznaczył były premier.

 

Program „Dzień przedsiębiorczości” jest organizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. W IX edycji wzięło udział ponad 45 tys. uczniów z 686 szkół oraz blisko 19 tys. instytucji i firm. Podczas uroczystszej poniedziałkowej gali wyróżnieni zostali uczniowie, najaktywniejsze szkoły, firmy oraz instytucje.


Tegorocznym laureatem konkursu na Najlepszy Fotoreportaż z „Dnia Przedsiębiorczości” został Bartosz Topolski z XII Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Krakowie, który odbył praktyki w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, co przedstawił w swoim fotoreportażu. Otrzymał on propozycję odbycia dnia praktyk w Biurze Prasowym w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej u boku prezydenckiego fotografa.

 

W konkursie zostały wyróżnione: Małgorzata Oczachowska z Zespołu Szkół Społecznych STO im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Człuchowie oraz Agnieszka Nadolska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Kościelcu.

 

Program „Dzień przedsiębiorczości” objęty został Honorowym Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. W Komitecie Honorowym „Dnia przedsiębiorczości” zasiadają:  Irena Wóycicka – Podsekretarz Stanu w KPRP, Przewodnicząca Komitetu, Henryk Wujec – Doradca Prezydenta RP, Mirosław Sielatycki – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej i Zbigniew Modrzewski – Prezes Zarządu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

 

„Dzień przedsiębiorczości to kilkugodzinne praktyki uczniów w firmach, pozwalające im zweryfikować swoje wyobrażenia o wymarzonym zawodzie i zapoznać się z jego specyfiką. „Dzień przedsiębiorczości” daje okazję, by pozyskać informacje o wymaganym wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania zawodu, który chce się w przyszłości wykonywać. Uczniowie odbywają praktyki w różnych miejscach: urzędach, redakcjach prasowych i telewizyjnych, przedsiębiorstwach prywatnych, szpitalach, tam, gdzie w przyszłości chcieliby pracować.

 

 

Poleć znajomemu