Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 11 października 2012

Tytuł doktora honoris causa dla prezydenta Czech

Uroczystość wręczenia dyplomu Doktora Honoris Causa Prezydentowi Republiki Czeskiej na UKSW   |   Uroczystość wręczenia dyplomu Doktora Honoris Causa Prezydentowi Republiki Czeskiej na UKSW Uroczystość wręczenia dyplomu Doktora Honoris Causa Prezydentowi Republiki Czeskiej na UKSW Uroczystość wręczenia dyplomu Doktora Honoris Causa Prezydentowi Republiki Czeskiej na UKSW Uroczystość wręczenia dyplomu Doktora Honoris Causa Prezydentowi Republiki Czeskiej na UKSW Uroczystość wręczenia dyplomu Doktora Honoris Causa Prezydentowi Republiki Czeskiej na UKSW Uroczystość wręczenia dyplomu Doktora Honoris Causa Prezydentowi Republiki Czeskiej na UKSW Uroczystość wręczenia dyplomu Doktora Honoris Causa Prezydentowi Republiki Czeskiej na UKSW Uroczystość wręczenia dyplomu Doktora Honoris Causa Prezydentowi Republiki Czeskiej na UKSW Uroczystość wręczenia dyplomu Doktora Honoris Causa Prezydentowi Republiki Czeskiej na UKSW Uroczystość wręczenia dyplomu Doktora Honoris Causa Prezydentowi Republiki Czeskiej na UKSW Uroczystość wręczenia dyplomu Doktora Honoris Causa Prezydentowi Republiki Czeskiej na UKSW Uroczystość wręczenia dyplomu Doktora Honoris Causa Prezydentowi Republiki Czeskiej na UKSW Uroczystość wręczenia dyplomu Doktora Honoris Causa Prezydentowi Republiki Czeskiej na UKSW

Prezydent Czech Vaclav Klaus odebrał w czwartek tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W uroczystości na UKSW wziął udział prezydent Bronisław Komorowski wraz z Małżonką Anną.

 

Czeski prezydent zaznaczył, że to wielki zaszczyt otrzymać tytuł doktora honoris causa UKSW, uczelni, której wartości podziela. Jak mówił, odbiera to wyróżnienie jako osobistą nagrodę dla siebie, ale też jako nadzwyczajny gest wobec jego ojczyzny - Czech. W swoim przemówieniu Klaus mówił m.in. o rozczarowaniu współczesnym światem.

 

Bronisław Komorowski pogratulował prezydentowi Klausowi "zacnego tytułu". Zaznaczył, że wyróżnienie jest motywowane zarówno chęcią uhonorowania osiągnięć naukowych, jak i politycznych. - To nie jest proste, bo to są obszary w zasadzie konkurujące ze sobą - powiedział. Ocenił, że to szczególna umiejętność, aby godzić oba te żywioły. Zobacz także: Wizyta prezydenta Czech

 

Polski prezydent podziękował prezydentowi Klausowi za wkład w budowanie polsko-czeskich relacji. - Nie jest rzeczą przypadkową, że pan prezydent (...) także współkształtował rzeczywistość, która łączyła nasze kraje w ramach racjonalnego, ale jakże pełnego emocji procesu łączenia się naszych państw w całą wielką rodzinę świata cywilizacji zachodniej - powiedział.

 

Prezydent zaznaczył, że podczas działalności politycznej Klausa, zarówno Polska, jak i Czechy stały się członkami UE i NATO, co zapewne jest źródłem satysfakcji także dla czeskiego polityka. (PAP, inf. własna)

 

Poleć znajomemu