Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 24 września 2012

Przesłanie prezydenta podczas II Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Prezydent Bronisław Komorowski   |   Prezydent Bronisław Komorowski Prezydent Bronisław Komorowski Prezydent Bronisław Komorowski

Prezydent RP Bronisław Komorowski w przesłaniu wideo wyemitowanym w poniedziałek podczas sesji inauguracyjnej II Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw podkreślił, że małe i średnie przedsiębiorstwa są źródłem sukcesu w gospodarce Unii Europejskiej i Polski, i stanowią szanse na rozwój konkurencyjności gospodarki.

 

Prezydent Komorowski przekazał, że podpisał ustawy deregulacyjne ułatwiające skuteczną działalność małej przedsiębiorczości i rozumie bariery utrudniające działalność przedsiębiorcom w każdym obszarze, w szczególności w przepisach, prawie i działalności sądownictwa, ale także w ludzkiej mentalności. Prezydent życzył, aby wspólnym wysiłkiem przezwyciężać te bariery. Zobacz także: Forum Ekonomiczne w Krynicy Wystąpienie prezydenta na Forum Ekonomicznym w Krynicy

 

II Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw odbywa się w Katowicach w dniach 24 - 27 września 2012 r. W ramach tegorocznej edycji zaplanowano ponad 60 paneli dyskusyjnych, w których weźmie udział ponad dwa tysiące uczestników z Polski i zagranicy - przedstawicieli sektora MŚP, biznesu, nauki, instytucji otoczenia biznesu, samorządów terytorialnych oraz władz rządowych.

 

Bronisław Komorowski już w I edycji Kongresu objął go honorowym patronatem Prezydenta RP, który nadany został II edycji Europejskiego Kongresu MSP. Głównym celem Kongresu jest wypracowanie rekomendacji dla instytucji publicznych i sektora MSP na rzecz rozwoju warunków działalności gospodarczej i gospodarki. Tematami wiodącymi tegorocznego Kongresu jest nowoczesne zarządzanie w mikro, małej i średniej firmie, internacjonalizacja przedsiębiorstw oraz innowacje dla MSP.

 

Prezydent interesuje się rozwojem małej i średniej przedsiębiorczości w Polsce. Bronisław Komorowski zwrócił szczególną uwagę na warunki działalności gospodarczej dla przedsiębiorców podczas swojego wystąpienia inauguracyjnego na Forum Ekonomicznym w Krynicy.  

 

Poleć znajomemu