Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 11 września 2012

Gratulujemy, dziękujemy

Spotkanie z medalistami Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Londynie   |   Spotkanie z medalistami Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Londynie Spotkanie z medalistami Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Londynie Spotkanie z medalistami Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Londynie Spotkanie z medalistami Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Londynie Spotkanie z medalistami Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Londynie Spotkanie z medalistami Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Londynie Spotkanie z medalistami Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Londynie Spotkanie z medalistami Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Londynie Spotkanie z medalistami Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Londynie Spotkanie z medalistami Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Londynie Spotkanie z medalistami Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Londynie

Gratuluję medali, one były źródłem dumy i radości dla milionów Rodaków – podkreślał prezydent podczas spotkania z medalistami Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Londynie.

 

W Pałacu Prezydenckim Bronisław Komorowski wraz z Małżonką oraz premier Donald Tusk spotkali się we wtorek z polskimi medalistami Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Londynie.

 

- Umówiliśmy się z premierem, że chcemy przyjąć zwycięzców i jednej Olimpiady, i drugiej, po to, aby było widać, że w sposób jednakowy cieszymy się, gratulujemy, odczuwamy dumę i najwyższy podziw dla tych, którzy walczyli o medale, ale walczyli także o piękną ideę sportu, którzy potrafili pokonać konkurentów pokonując zawsze także i samego siebie, własną słabość, ograniczenia – mówił Bronisław Komorowski.


Dziękował zawodnikom za piękną lekcję postawy wobec życia, nie tylko wobec sportu. - Chcielibyśmy, aby państwa wysiłek i sukcesy budowały także coraz większe zakorzenienie w polskiej świadomości, że sport jest jeden – zaznaczył prezydent.  Zobacz także: Para Prezydencka gratuluje medali na Paraolimpiadzie

 

Także premier podkreślał, że medale są ważne nie tylko dla samych sportowców, ale też dla wszystkich Polaków. - Każdy z tych krążków, w każdej dyscyplinie, w każdym momencie był dla nas wielką radosną nowiną, bo my tych zwycięstw waszych łakniemy tak samo mocno jak wy – zaznaczył. Podkreślił też, że medale olimpijskie i paraolimpijskie są tyle samo warte.

 

- Z każdym czteroleciem medal olimpijski czy paraolimpijski smakuje jeszcze bardziej, bo coraz więcej osób chce udowodnić, że stać ich na zwycięstwo – ocenił premier.

 

Tomasz Majewski, złoty medalista w pchnięciu kulą powiedział, że w Londynie walczył dla kibiców, dla Polaków. - Dajemy wam możliwość przeżywania chwil triumfu, czasem wzruszenia. Dla nas wasze reakcje są największą nagrodą za codzienny trud – dodał.


- To kibice sprawili, że walczyłam do końca, do ostatnich metrów - mówiła Zofia Noceti-Klepacka, windsurferka, która wywalczyła brąz w klasie RS:X. - Spełniajcie swoje marzenia, dążcie do celu – zachęcała młodych ludzi.
 

Rafał Wilk, który był najszybszy na trasie długości 64 km ze startu wspólnego na rowerze z ręcznym napędem (tzw. handbike), podkreślał, że stadiony były wypełnione kibicami zarówno podczas Igrzysk Olimpijskich, jak i Paraolimpijskich. – To jest coś pięknego, że ludzie widzą piękno także w sporcie paraolimpijskim – przekonywał.

 

Zobacz także: List Pierwszej Damy do paraolimpijczyków Rafał Wilk wręczył Pierwszej Damie bukiet kwiatów, dziękując za list i ciepłe słowa Anny Komorowskiej skierowane do paraolimpijczyków. Anna Komorowska patronowała polskiej reprezentacji na Igrzyska Paraolimpijskie w Londynie.


Spotkanie prowadził komentator sportowy Polskiego Radia Tomasz Zimoch. W uroczystości wzięli też udział ministrowie w Kancelarii Prezydenta, Doradcy Prezydenta, przedstawiciele rządu, Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.
 

Na zakończenie zaśpiewała Monika Kuszyńska. Paraolimpijczycy przekazali prezydentowi flagę ze swoimi podpisami.

 

Poleć znajomemu