Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 30 sierpnia 2012

Uroczystość w rocznicę Porozumień Sierpniowych

  |   Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Sławomir Rybicki Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Sławomir Rybicki Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Sławomir Rybicki

Z okazji 32. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych prezydent Bronisław Komorowski spotka się z bohaterami ówczesnych wydarzeń. Podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim Bronisław Komorowski wręczy odznaczenia państwowe ponad 40 działaczom opozycji demokratycznej, w tym m.in. pierwszego Niezależnego Zrzeszenia Studentów, Wydawnictwa CDN, Niezależnej Oficyny Wydawniczej NOWA.


W uroczystości weźmie udział pierwszy przewodniczący „Solidarności”, b. prezydent Lech Wałęsa.


Zobacz także: Wspomnienie Sierpnia '80 - „Solidarność” i jej działania doprowadziły w konsekwencji do wielkich zmian w Polsce i Europie. Ten wieloideowy, wielonurtowy ruch polityczny jest naszą zbiorową wartością , jest elementem polskiej tożsamości narodowej. Dlatego tak ważne jest, aby pozostał w pamięci jako nasze wspólne dobro – podkreślił Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Sławomir Rybicki. Zaznaczył, że wolny naród powinien spłacać dług wdzięczności wobec tych wszystkich, którzy przyczynili się do odzyskania przez Polskę pełnej niepodległości.

 

Poleć znajomemu