Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 4 sierpnia 2012

Gratulacje od prezydenta dla polskich medalistów

Magdalena Fularczyk i Julia Michalska, Fot. PAP/Bartek Zborowski   |   Brązowe medalistki Magdalena Fularczyk i Julia Michalska (Fot. PAP/Bartek Zborowski) Złoty medalista Adrian Zieliński (Fot. PAP/EPA/Larry W. Smith) Złoty medalista Tomasz Majewski (Fot. PAP/EPA/Kerim Okten)

W sobotę rano prezydent Bronisław Komorowski złożył gratulacje polskim złotym medalistom Igrzysk Olimpijskich w Londynie – Adrianowi Zielińskiemu i Tomaszowi Majewskiemu.

 

Adrian Zieliński zdobył złoty medal olimpijski w kategorii 85 kg w turnieju podnoszenia ciężarów, a Tomasz Majewski był najlepszy w pchnięciu kulą.

 

Bronisław Komorowski wyraził wdzięczność wszystkim medalistom za ich ogromny wysiłek i niezwykle zaciętą walkę o olimpijskie laury.

 

W piątek prezydent gratulował sukcesu Magdalenie Fularczyk i Julii Michalskiej, które na torze regatowym w Eton zajęły trzecie miejsce w wioślarskim wyścigu dwójek podwójnych, zdobywając dla Polski brązowy medal.


Gratulacje, podziękowania i bukiet kwiatów od Prezydenta RP przekazał w Londynie zawodniczkom
wiceprezes PKOl, prezes Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich – Ryszard Stadniuk.

 

Podczas Igrzysk XXX Olimpiady w Londynie wcześniej na podium stanęła Sylwia Bogacka, która zdobyła srebro w strzelaniu z karabinu pneumatycznego na 10 m. (inf. własna, PAP)

 

 

Poleć znajomemu