Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 31 lipca 2012

Prezydent powołał nowego ministra rolnictwa

Uroczystość powołania Stanisława Kalemby w skład Rady Ministrów na urząd ministra rolnictwa i rozwoju wsi   |   Uroczystość powołania Stanisława Kalemby w skład Rady Ministrów na urząd ministra rolnictwa i rozwoju wsi Uroczystość powołania Stanisława Kalemby w skład Rady Ministrów na urząd ministra rolnictwa i rozwoju wsi Uroczystość powołania Stanisława Kalemby w skład Rady Ministrów na urząd ministra rolnictwa i rozwoju wsi Uroczystość powołania Stanisława Kalemby w skład Rady Ministrów na urząd ministra rolnictwa i rozwoju wsi Uroczystość powołania Stanisława Kalemby w skład Rady Ministrów na urząd ministra rolnictwa i rozwoju wsi Uroczystość powołania Stanisława Kalemby w skład Rady Ministrów na urząd ministra rolnictwa i rozwoju wsi Uroczystość powołania Stanisława Kalemby w skład Rady Ministrów na urząd ministra rolnictwa i rozwoju wsi

Prezydent Bronisław Komorowski, na wniosek premiera, powołał Stanisława Kalembę w skład Rady Ministrów na urząd ministra rolnictwa i rozwoju wsi. Prezydent życzył nowemu ministrowi determinacji, mądrości i woli działania.

 

Podczas uroczystości, która odbyła się we wtorek po południu w Pałacu Prezydenckim nowy minister złożył przysięgę.
 

- Trudności są między innymi po to, aby je pokonywać, trudne sprawy, aby je umiejętnie rozwiązywać, takie jest zadanie każdego sługi państwa, każdego ministra – powiedział Bronisław Komorowski. Życzył nowemu ministrowi, aby ten potrafił w sposób umiejętny, właściwy mierzyć każdą własną decyzję i podejmować jak najlepsze decyzje, kierując się dobrem polskiego rolnictwa, polskiej modernizującej się wsi, aby kierował się umiejętnościami, własnymi poglądami, ale także względami na potrzebę utrzymania jedności polityki państwa polskiego, także w sprawach przyszłości wsi polskiej.
 

Prezydent zwrócił uwagę, że zmiana, która jest rzeczą normalną w każdym systemie demokratycznym może odbywać się w warunkach trudniejszych albo łatwiejszych. - Panu, Panie Ministrze – mówił Bronisław Komorowski - przychodzi przejąć ster odpowiedzialności za ważny resort w sytuacji trudnej; życzę więc sił, determinacji także w zakresie procesu naprawczego, procesu uspokojenia sytuacji w resorcie i wokół niego, także w agencjach.
 

- Życzę determinacji, mądrości i woli działania; jestem przekonany, że takim mądrym działaniom będzie sprzyjała także polityka całego rządu pana premiera – powiedział prezydent. Podkreślił, że powodzenie nowego ministra będzie powodzeniem resortu, całego rządu i Polski.
 

 

W uroczystości uczestniczyli Szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski wraz z ministrami w KPRP oraz doradcami prezydenta, a także premier Donald Tusk z ministrami.
 

Zgodnie z Konstytucją, Prezydent Rzeczypospolitej, na wniosek Prezesa Rady Ministrów, dokonuje zmian w składzie Rady Ministrów.
 

W czwartek 26 lipca 2012 r. prezydent, na wniosek premiera, odwołał Marka Sawickiego z funkcji ministra rolnictwa i rozwoju wsi.
 

Poleć znajomemu