Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 26 lipca 2012

Spotkanie prezydenta z szefem Bundesratu

  |   Spotkanie Bronisława Komorowskiego z Horstem Seehoferem Spotkanie Bronisława Komorowskiego z Horstem Seehoferem Spotkanie Bronisława Komorowskiego z Horstem Seehoferem Spotkanie Bronisława Komorowskiego z Horstem Seehoferem Spotkanie Bronisława Komorowskiego z Horstem Seehoferem Spotkanie Bronisława Komorowskiego z Horstem Seehoferem

Prezydent Bronisław Komorowski przyjął w czwartek w Belwederze szefa Bundesratu Horsta Seehofera, wyrażając zadowolenie z rozwoju stosunków polsko-niemieckich.

- Prezydent wyraził zadowolenie z rozwoju stosunków polsko-niemieckich, odnosząc się z uznaniem do roli Bawarii w tym procesie - powiedział PAP po spotkaniu minister Jaromir Sokołowski. Horst Seehofer pełni jednocześnie funkcję premiera Bawarii.

- Zdaniem prezydenta sukces gospodarczy Bawarii jest przykładem udanego połączenia tradycji z nowoczesnością. Bronisław Komorowski wyraził satysfakcję z doskonale rozwijających się stosunków polsko-niemieckich na płaszczyźnie parlamentarnej - podkreślił minister Sokołowski.

 

Wcześniej Horst Seehofer spotkał się z marszałkami Sejmu i Senatu Ewą Kopacz i Bogdanem Borusewiczem. (PAP, inf. własna)

Poleć znajomemu