Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 23 lipca 2012

Prezydent przyjął ministra obrony Francji

Prezydent RP przyjął ministra obrony Francji Jeana-Yvesa Le Driana   |   Prezydent RP przyjął ministra obrony Francji Jeana-Yvesa Le Driana Prezydent RP przyjął ministra obrony Francji Jeana-Yvesa Le Driana Prezydent RP przyjął ministra obrony Francji Jeana-Yvesa Le Driana

Prezydent Bronisław Komorowski przyjął w poniedziałek ministra obrony Francji Jeana-Yvesa Le Driana. Prezydent - jak powiedział PAP minister Jaromir Sokołowski - wyraził nadzieję na pogłębienie współpracy wojskowej tak polsko-francuskiej, jak i w ramach Trójkąta Weimarskiego.

 

Bronisław Komorowski przyjął Le Driana w poniedziałek  w Belwederze. Francuski minister spotkał się z szefem polskiego resortu obrony Tomaszem Siemoniakiem.

 

Jak relacjonował minister Jaromir Sokołowski, prezydent podczas spotkania "podkreślił, że Francja pozostaje dla Polski tradycyjnym sojusznikiem i bardzo ważnym partnerem w obszarze bezpieczeństwa". Bronisław Komorowski wyraził również nadzieję - dodał minister - "na pogłębienie współpracy wojskowej zarówno w wymiarze polsko-francuskim, jak i Trójkąta Weimarskiego". - W opinii prezydenta pogłębienie współpracy w ramach Trójkąta Weimarskiego może się przyczynić do pogłębienia Wspólnej Polityki Bezpieczeństwa i Obrony UE - powiedział minister Sokołowski.

 

Warszawa jest drugą - po Berlinie - stolicą, którą odwiedził francuski minister obrony. We wtorek Le Drian udaje się do Londynu. (PAP)

Poleć znajomemu