Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 3 lipca 2012

Spotkanie prezydenta z pracodawcami

  |   Prezydent spotkał się z przedstawicielami organizacji pracodawców Prezydent spotkał się z przedstawicielami organizacji pracodawców Prezydent spotkał się z przedstawicielami organizacji pracodawców Prezydent spotkał się z przedstawicielami organizacji pracodawców

Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się we wtorek przed południem z  przedstawicielami organizacji pracodawców z Komisji Trójstronnej: Pracodawcami RP, PKPP Lewiatan, Business Centre Club oraz Związkiem Rzemiosła Polskiego. Głównym tematem rozmowy było tworzenie nowych miejsc pracy i zwiększanie konkurencyjności polskiej gospodarki.


Przedsiębiorcy zwracali uwagę na konieczność zwiększenia elastyczności rynku pracy w obliczu kryzysu i rozwiązania problemu bezrobocia, w szczególności wśród młodych. Mówili również o ułatwieniach dla sektora MSP oraz efektywności Fundusz Pracy i Urzędów Pracy. Wskazywali także na rolę oświaty i szkolnictwa wyższego w zwiększaniu aktywności zawodowej oraz na znaczenie współpracy lokalnej przedsiębiorczości z samorządem.


Prezydent podkreślił swoje szczególne zainteresowanie trzema kwestiami: zmian legislacyjnych zwiększających efektywność Funduszu Pracy, reformą szkolnictwa wyższego oraz deregulacją gospodarki, w tym systemem stanowienia prawa.


Zobacz także: Prezydent zachęcał do inwestowania w Polsce Polsko-portugalskie forum gospodarcze Prezydent o współpracy gospodarczej z Azerami   Spotkania z organizacjami skupiającymi pracodawców to jedna z wielu form wsparcia udzielanego przez Bronisława Komorowskiego polskim firmom.  Prezydentowi w wizytach zagranicznych prawie zawsze towarzyszy grupa przedsiębiorców. Fora gospodarcze i spotkania przedstawicieli świata biznesu były ważnym elementem wizyt zagranicznych m.in. w: Chinach, Azerbejdżanie, Armenii, Gruzji, Austrii i Portugalii.

 

Są również częstym punktem programu podczas wizyt głów innych państw w Polsce – tak było np. w przypadku przyjazdu Króla Norwegii Haralda V i Prezydenta Włoch. Zobacz także: Prezydent i Król Norwegii o partnerstwie i współpracy Polsko-włoskie forum gospodarcze Nagrody Gospodarcze Prezydenta RP przyznane


Bronisław Komorowski wznowił również przyznawanie Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. Pod koniec maja, tym wyróżnieniem, została uhonorowana druga już grupa najbardziej kreatywnych i innowacyjnych firm w naszym kraju.

Zobacz także: Odznaczenia za zasługi dla rozwoju przedsiębiorczości

 

Poleć znajomemu