Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 27 czerwca 2012

Spotkanie z premierem nt. polityki bezpieczeństwa

Belweder

Prezydent Bronisław Komorowski i Prezes Rady Ministrów Donald Tusk, w obecności Ministra Obrony Narodowej i szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, ocenili podczas środowego spotkania najważniejsze aspekty polityki bezpieczeństwa Polski, zwłaszcza w kontekście wyników szczytu NATO w Chicago, ostatnich spotkań prezydentów i premierów Grupy Wyszehradzkiej i rozmów dwustronnych.

 

Obydwaj wskazali na potrzebę aktywnej roli Polski w NATO i we Wspólnej Polityce Bezpieczeństwa i Obrony Unii Europejskiej. Prezydent i premier podkreślili potrzebę dalszej modernizacji sił zbrojnych nakierowanej na wzrost zdolności obronnych Polski. Zwrócili także uwagę na potrzebę działań na rzecz poprawy statusu materialnego żołnierzy z zadowoleniem odnotowując podwyżkę wynagrodzeń dla żołnierzy o 300 zł od 1 lipca br.
 

Prezydent i premier omówili także założenia reformy systemu dowodzenia siłami zbrojnymi i wyrazili poparcie dla przyszłej roli Sztabu Generalnego jako odpowiedzialnego za planowanie strategiczne oraz konsolidacji dowództw wokół dowództwa generalnego i dowództwa operacyjnego. Premier zapowiedział, że rząd podejmie prace legislacyjne i skieruje do Sejmu stosowne projekty.

 

Poleć znajomemu