Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 26 czerwca 2012

Otwarcie Centrum Biblioteczno-Informacyjnego WUM

Prezydent na otwarciu Centrum Biblioteczno-Informacyjnego WUM   |   Prezydent na otwarciu Centrum Biblioteczno-Informacyjnego WUM Prezydent na otwarciu Centrum Biblioteczno-Informacyjnego WUM Prezydent na otwarciu Centrum Biblioteczno-Informacyjnego WUM Prezydent na otwarciu Centrum Biblioteczno-Informacyjnego WUM Prezydent na otwarciu Centrum Biblioteczno-Informacyjnego WUM Prezydent na otwarciu Centrum Biblioteczno-Informacyjnego WUM Prezydent na otwarciu Centrum Biblioteczno-Informacyjnego WUM Prezydent na otwarciu Centrum Biblioteczno-Informacyjnego WUM Prezydent na otwarciu Centrum Biblioteczno-Informacyjnego WUM Prezydent na otwarciu Centrum Biblioteczno-Informacyjnego WUM

Multimedialne sale wykładowe, skomputeryzowane czytelnie i Muzeum Historii Medycyny znalazły się w Centrum Biblioteczno-Informacyjnym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (WUM). We wtorek otworzył je prezydent Bronisław Komorowski.

 

Prezydent Bronisław Komorowski, który w 2009 roku jako Marszałek Sejmu wmurował kamień węgielny pod budowę gmachu, podziękował wszystkim, którzy pracowali przy stworzeniu projektu Centrum i jego realizacji za "włożoną pracę i energię".

 

- Chciałbym życzyć całemu środowisku, aby to wspaniałe miejsce służyło jak najlepiej także budowaniu kolejnych aspiracji i marzeń o nowoczesności, o coraz lepszym systemie edukowania studentów, o coraz lepszych możliwościach korzystania z wiedzy - powiedział podczas uroczystości prezydent Komorowski.

 

Wyraził również nadzieję, że "jako kraj stoimy w obliczu dobrego czasu, który potrzebuje ludzi dzielnych, zaradnych, mądrych i takich którzy próbują realizować marzenia". Prezydentowi w uroczystości towarzyszył Podsekretarz Stanu w KPRP Maciej Klimczak.

 

 

Podczas uroczystości prezydent Komorowski i rektor uczelni prof. Krawczyk podpisali "Przesłanie do Społeczności Akademickiej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego".

 

"Życzymy, by zdobywając na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym wiedzę i praktyczne umiejętności, znajdowali Państwo w tej Bibliotece inspirację i entuzjazm do dalszego kształcenia, pogłębionych analiz i naukowych badań" – głosi tekst przesłania.

 

Nowe Centrum Biblioteczno-Informacyjne WUM to czterokondygnacyjny obiekt o powierzchni użytkowej ponad 7 tys. metrów kwadratowych. Znajduje się w nim ponad 120 pomieszczeń. Budynek jest wyposażony w multimedialne sale wykładowe, w pełni skomputeryzowane czytelnie i wypożyczalnie, umożliwiające szybki dostęp do najnowszych krajowych i zagranicznych źródeł naukowej informacji medycznej. W Centrum znajduje się również sala seminaryjno-komputerowa na 30 miejsc przeznaczona do przeprowadzania egzaminów w formie elektronicznej. 

 

Swoje miejsce znalazło tu również Muzeum Historii Medycyny. W jego salach wystawienniczych prezentowane będą zabytki i zbiory przybliżające historię medycyny, w szczególności związane z historią i tradycjami WUM oraz historią nauki, kultury i sztuki. (PAP)

 

Poleć znajomemu