Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 7 czerwca 2012

Lwy przed Pałacem w narodowych barwach

  |   Lwy przed Pałacem Prezydenckim udekorowane biało-czerwonymi szalikami Lwy przed Pałacem Prezydenckim udekorowane biało-czerwonymi szalikami Lwy przed Pałacem Prezydenckim udekorowane biało-czerwonymi szalikami Lwy przed Pałacem Prezydenckim udekorowane biało-czerwonymi szalikami

Z okazji rozpoczynających się w piątek piłkarskich mistrzostw Europy lwy przed Pałacem Prezydenckim są udekorowane biało-czerwonymi szalikami z napisem Polska i godłem kraju. Pomnik księcia Józefa Poniatowskiego ma dodatkowo przypięty kotylion.

 

Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Sławomir Rybicki, który sam zawiesił jeden z szalików, powiedział dziennikarzom, że Euro 2012 to największa w historii Polski impreza sportowa, która wyzwala spontaniczne, dobre i radosne emocje.

 

- Sport zawsze wiąże się z barwami narodowymi, dlatego wywieszamy biało-czerwone szaliki, a część frontowa Pałacu Prezydenckiego będzie przez cały czas Euro 2012 podświetlana w barwach narodowych. Chcemy, żeby barwy narodowe kojarzyły się wszystkim naszym gościom z życzliwością, przyjaźnią, z dobrą atmosferą, żeby wszyscy, którzy przyjadą na Euro 2012 wyjechali z poczuciem, że Polska to kraj ludzi gościnnych, przyjaznych i życzliwych - zaznaczył minister Rybicki.

 

Jak dodał, taka inicjatywa ma zachęcać Polaków do wspólnego i godnego przeżywania wielkiego piłkarskiego święta.

 

Minister przyznał, że z każdą godziną - przed meczem otwarcia Polska-Grecja - narasta atmosfera podniecenia i entuzjazmu. - Ten entuzjazm przenosi się również do Pałacu Prezydenckiego, stąd nasza obecność również w biało-czerwonych wymiarach w przestrzeni publicznej - podkreślił.

 

Sławomir Rybicki poinformował, że zarówno prezydent Bronisław Komorowski, jak i on wezmą udział w piątkowym meczu otwarcia turnieju Polska-Grecja. Wyraził nadzieję, że Polska wygra 2:1, a nasza drużyna wyjdzie z grupy i zagra w dalszej części turnieju. - Prezydent obstawia wynik 1:0 dla Polski, ale każde zwycięstwo Polski będzie znakomitym wynikiem - przekonywał.

 

Minister Rybicki poinformował, że na inauguracyjnym meczu obecny będzie prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz, na spotkaniu Hiszpanii z Włochami w Gdańsku spodziewany jest prezydent Włoch Giorgio Napolitano, z kolei na meczu Polska-Czechy we Wrocławiu gościć będzie prezydent Czech Vaclav Klaus.

 

- Co do prezydenta Władimira Putina nie mam żadnej informacji potwierdzonej, aby wybierał się na mecz - dodał minister.

(PAP, inf. własna)

 

Poleć znajomemu