Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 5 czerwca 2012

Uroczysta gala "Kibicuję fair play"

  |   Uroczysta gala z udziałem prezydenta podsumowująca VI edycję Programu "Szkoła bez przemocy", realizowaną pod hasłem "Kibicuję fair play" Uroczysta gala z udziałem prezydenta podsumowująca VI edycję Programu "Szkoła bez przemocy", realizowaną pod hasłem "Kibicuję fair play" Uroczysta gala z udziałem prezydenta podsumowująca VI edycję Programu "Szkoła bez przemocy", realizowaną pod hasłem "Kibicuję fair play" Uroczysta gala z udziałem prezydenta podsumowująca VI edycję Programu "Szkoła bez przemocy", realizowaną pod hasłem "Kibicuję fair play" Uroczysta gala z udziałem prezydenta podsumowująca VI edycję Programu "Szkoła bez przemocy", realizowaną pod hasłem "Kibicuję fair play" Uroczysta gala z udziałem prezydenta podsumowująca VI edycję Programu "Szkoła bez przemocy", realizowaną pod hasłem "Kibicuję fair play" Uroczysta gala z udziałem prezydenta podsumowująca VI edycję Programu "Szkoła bez przemocy", realizowaną pod hasłem "Kibicuję fair play"

Z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego odbyła się we wtorek uroczysta gala podsumowująca VI edycję Programu "Szkoła bez przemocy", realizowana pod hasłem "Kibicuję fair play". Prezydent i uczestnicy spotkania podpisali Kodeks "Fair Play".

 

Prezydent dziękował pomysłodawcom i organizatorom społecznego Programu "Szkoła bez przemocy" za to, że w okresie przed Mistrzostwami Europy w piłce nożnej propagują zasadę fair play.

 

- Fair play to zasada, która może i powinna być realizowana na boisku, w czasie zawodów, ale także w całym życiu, od szczytów politycznych zaczynając, a kończąc na codziennych zajęciach, działaniach i codziennej konkurencji, w której mierzymy się z trudami życia - powiedział Bronisław Komorowski. - Dziękuję także tym - dodał - dzięki którym ta zasada jest propagowana w tak wielkiej liczbie szkół.

 

Prezydent wręczył nagrody 16 Wychowawcom Roku 2012.  Bronisław Komorowski zaznaczył, że wyróżnieni nauczyciele potrafią swoim własnym przykładem, trudem i pracą wychowywać do zasady "fair play" i do życzliwego stosunku wobec konkurentów.

 

- Myślę, że nam wszystkim zależy, aby w okresie mistrzostw Euro 2012  zasada "fair play" była widoczna wszędzie i świadczyła dobrze o nas, o Polsce - podkreślił prezydent.

 

Konkurs "Wychowawca Roku" organizowany jest po raz czwarty w ramach Programu "Szkoła bez przemocy". Konkurs ma na celu podkreślenie roli wychowawczej nauczycieli.

 

Wręczone zostały także nagrody dla zwycięzców Programu Grantowego.

 

W spotkaniu w ogrodach Pałacu Prezydenckiego wzięły też udział gwiazdy polskiego sportu, m.in.: Tomasz Majewski, mistrz olimpijski w pchnięciu kulą, Leszek Blanik, mistrz Europy i świata w gimnastyce oraz Wojciech Szczęsny, bramkarz piłkarskiej reprezentacji Polski.

Poleć znajomemu