Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 1 czerwca 2012

Dzień Dziecka w Pałacu Prezydenckim

  |   Dzień Dziecka w Pałacu Prezydenckim Dzień Dziecka w Pałacu Prezydenckim Dzień Dziecka w Pałacu Prezydenckim Dzień Dziecka w Pałacu Prezydenckim Dzień Dziecka w Pałacu Prezydenckim Dzień Dziecka w Pałacu Prezydenckim Dzień Dziecka w Pałacu Prezydenckim Dzień Dziecka w Pałacu Prezydenckim Dzień Dziecka w Pałacu Prezydenckim Dzień Dziecka w Pałacu Prezydenckim

Atrakcje dla najmłodszych, zabawy, warsztaty, zwiedzanie ciekawych miejsc oraz pyszne słodkości czekały na dzieci w Pałacu Prezydenckim z okazji ich święta. Do miłej zabawy zaprosiła je Para Prezydencka.

 

W piątek w godzinach 10.00–18.00 można było odwiedzić Pałac Prezydencki. Przewodnicy opowiadali o historii Pałacu, ważnych wydarzeniach jakie miały tu miejsce, a także o poszczególnych salach w budynku - Sali Białej, Niebieskiej, Rokoko.  Na telebimie ustawionym w Sali Kolumnowej - jednej z najważniejszych i najbardziej znanych z telewizji w Pałacu Prezydenckim - dzieci mogły oglądać życzenia Pary Prezydenckiej.

 

Dla każdego dziecka przewidziany był drobny upominek od Pary Prezydenckiej w postaci pamiątkowego folderu z wizyty w Pałacu Prezydenckim wraz ze specjalną wkładką – życzeniami i zdjęciem Anny i Bronisława Komorowskich.

 

 

We wspólnym świętowaniu wzięły udział m.in. dzieci z rodzinnych domów dziecka, stowarzyszeń pomagających dzieciom, ośrodków opiekuńczych oraz szkół.

 

W tym roku Para Prezydencka ze względu na wcześniejsze zobowiązania nie mogła osobiście tego dnia spotkać się z dziećmi, ale jej życzeniem było, by, wzorem lat ubiegłych, zaprosić dzieci do Pałacu Prezydenckiego.

 

Poleć znajomemu