Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 17 maja 2012

Prezydent na jubileuszu Muzeum Narodowego

  |   Prezydent na jubileuszu Muzeum Narodowego Prezydent na jubileuszu Muzeum Narodowego Prezydent na jubileuszu Muzeum Narodowego Prezydent na jubileuszu Muzeum Narodowego Prezydent na jubileuszu Muzeum Narodowego Prezydent na jubileuszu Muzeum Narodowego Prezydent na jubileuszu Muzeum Narodowego Prezydent na jubileuszu Muzeum Narodowego Prezydent na jubileuszu Muzeum Narodowego Prezydent na jubileuszu Muzeum Narodowego Prezydent na jubileuszu Muzeum Narodowego

Te 150 lat to czas realizacji trudnych marzeń - mówił w czwartek Bronisław Komorowski, który wziął udział w uroczystej inauguracji jubileuszu Muzeum Narodowego w Warszawie.

Muzeum zostało otwarte po trwających prawie rok przygotowaniach. Nowy wygląd otrzymały muzealne sale, ale też otoczenie wokół budynku. W muzeum będzie można też zobaczyć odzyskane przez ministerstwo kultury w ostatnich miesiącach dzieła zagrabione z polskich zbiorów podczas II wojny światowej - m.in. "Pomarańczarkę" Aleksandra Gierymskiego.

Zdaniem Bronisława Komorowskiego przyszło czekać wiele dziesiątków lat, zanim można było cieszyć się tym ambitnym, pięknym gmachem, jako godnym miejscem, w którym gromadzi się skarby kultury narodowej, ale też skarby kultury europejskiej i światowej. - Dziś także są potrzebne piękne marzenia. Marzenia o tym, aby ten gmach i ta instytucja uzyskiwały coraz piękniejszy wyraz - mówił prezydent.

W uroczystości uczestniczyli m.in. minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski i doradca prezydenta Tadeusz Mazowiecki. (PAP)

Poleć znajomemu