Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 20 marca 2012

Spotkanie z Prezesem Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju

Spotkanie Prezydenta RP z Prezesem Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju   |   Spotkanie Prezydenta RP z Prezesem Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju Spotkanie Prezydenta RP z Prezesem Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju Spotkanie Prezydenta RP z Prezesem Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju

We wtorek w Pałacu Prezydenckim Prezydent RP Bronisław Komorowski spotkał się z Prezesem Zarządu Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOR) Thomasem Mirowem.

 

Prezydent podziękował Prezesowi EBOR za jego wkład w rozwój działalności banku w Polsce i w regionie, w szczególności w okresie kryzysu, podkreślając jednocześnie ważność formuły łączenia długoterminowego finansowania oraz ekspertyzy banku we wspieraniu rozwoju sektora prywatnego oraz transformacji gospodarczej polskiej gospodarki, jak i gospodarek Europy Środkowo-Wschodniej od czasu powstania EBOR w 1992 roku.

 

Prezes Mirow omówił kwestie przyszłości operacji banku w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, w szczególności zaangażowania banku w finansowanie oraz usługi doradcze w państwach Partnerstwa Wschodniego. Prezes Zarządu EBOR Thomas Mirow przebywał z oficjalną delegacją w Polsce wraz z Wiceprezesem EBOR Janem Fischerem, Przedstawicielem RP w Radzie Dyrektorów EBOR Zbigniewem Hockubą oraz innymi członkami delegacji.

 

W spotkaniu ze strony Kancelarii Prezydenta RP brali również udział ministrowie Olgierd Dziekoński i   Jaromir Sokołowski oraz prezydencki doradca prof. Jerzy Osiatyński.

 

Poleć znajomemu