Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 14 lutego 2012

Uroczystość związana z nadaniem polskiego obywatelstwa

Uroczystość wręczenia zaświadczeń o nadaniu obywatelstwa polskiego   |   Uroczystość wręczenia zaświadczeń o nadaniu obywatelstwa polskiego Uroczystość wręczenia zaświadczeń o nadaniu obywatelstwa polskiego Uroczystość wręczenia zaświadczeń o nadaniu obywatelstwa polskiego Uroczystość wręczenia zaświadczeń o nadaniu obywatelstwa polskiego Uroczystość wręczenia zaświadczeń o nadaniu obywatelstwa polskiego Uroczystość wręczenia zaświadczeń o nadaniu obywatelstwa polskiego

- Miłość nie zna granic i jest najpiękniejszą formą odnajdywania miejsca w nowej ojczyźnie - powiedział prezydent Bronisław Komorowski, podczas odbywającej się w dzień św. Walentego uroczystości wręczenia zaświadczeń o nadaniu obywatelstwa polskiego.

 

Wśród tych, którzy odebrali zaświadczenia są osoby pochodzące m.in. z Rosji, Wietnamu i Ukrainy; niektóre z nich są w związkach z Polakami.

 

- Wręczanie obywatelstwa polskiego w dniu św. Walentego nie jest przypadkiem. Tak postanowiliśmy pokazać jedną z dróg wiodących do Polski. Generalnie miłość nie zna granic i to bardzo dobrze, ale granice są faktem. Myślę, że najpiękniejszą formą przekraczania granic i odnajdywania swojego miejsca w nowej ojczyźnie jest droga poprzez uczucie, poprzez związek, poprzez małżeństwo - mówił prezydent podczas uroczystości w Belwederze.

 

Bronisław Komorowski wspomniał swoją podróż na Węgry przed laty, podczas której spotkał Węgra świetnie znającego język polski. - Gdy zapytałem: skąd tak świetnie mówi pan po polsku, Węgier westchnął tylko, podniósł oczy do nieba i powiedział jedno słowo: Basia - opowiadał prezydent.

 

- Chciałem państwu życzyć, abyście państwo czuli się jak najlepiej, aby wszystkie małżeństwa, związki były dowodem również na to, że właśnie miłość najłatwiej przekracza wszelkie granice - powiedział Bronisław Komorowski.

(inf. własna, PAP)

 

Poleć znajomemu