Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 13 lutego 2012

Prezydent spotkał się z twórcami kultury

Prezydent wraz z Małżonką spotkał się z twórcami kultury   |   Prezydent wraz z Małżonką spotkał się z twórcami kultury Prezydent wraz z Małżonką spotkał się z twórcami kultury Prezydent wraz z Małżonką spotkał się z twórcami kultury Prezydent wraz z Małżonką spotkał się z twórcami kultury Prezydent wraz z Małżonką spotkał się z twórcami kultury

Kancelaria Prezydenta zorganizuje debatę dotyczącą własności intelektualnej i praw autorskich - zapowiedział prezydent Bronisław Komorowski w poniedziałek podczas spotkania z twórcami kultury w Pałacu Prezydenckim.

 

W spotkaniu z Parą Prezydencką udział wzięli m.in. minister kultury Bogdan Zdrojewski, Elżbieta Penderecka, Agata Kulesza, Karolina Gruszka, Maryla Rodowicz, Kora, Andrzej Łapicki, Robert Więckiewicz, Juliusz Machulski, Olgierd Łukaszewicz, Jacek Bromski, Stanisław Sojka, Kamil Sipowicz.

 

Prezydent podkreślił, że poniedziałkowe spotkanie to okazja do tego, by podziękować artystom, ludziom kultury, zwłaszcza w kontekście sprawowania przez Polskę przewodnictwa w Radzie UE w roku ubiegłym.

 

- Cały obszar kultury działał znakomicie na rzecz zbudowania tego, co nam się marzyło, śniło: budowania obrazu (...) kraju uczestniczącego w procesach integracji europejskiej we wszystkich obszarach, także w obszarze kultury - mówił  Bronisław Komorowski.

 

Prezydent podkreślił, że chciałby, aby spotkania z twórcami kultury stały się regułą. Nawiązał także do toczącej się debaty o umowie ACTA.

 

- Sądzę, że wszyscy (...) przeżywaliśmy razem zderzenie z zupełnie nowymi wyzwaniami jakie wiążą się, jakie istnieją na styku wolności internetowej i praw do własności intelektualnej - ocenił prezydent.

 

- Trzeba to traktować jako wielkie wyzwanie, dążenie do pewnej (...) harmonii pomiędzy naturalną potrzebą wolności ludzi wychowanych w swobodzie internetowej, mam na myśli młode pokolenie, a tradycyjnym przywiązaniem do wartości jaką stanowią prawa własności intelektualnej. Myślę, że to jest też dobry moment, aby zaproponować państwu, a także innym środowiskom, debatę organizowaną przez Kancelarię Prezydenta właśnie na ten temat, tak abyśmy od rozmowy i debaty zaczynali myślenie o tym, czy można lepiej uwzględniać przemiany, które następują wokół nas w sposób niesłychanie głęboki, a które zderzają się z naszym tradycyjnym sposobem patrzenia na prawo własności intelektualnej, prawa autorskie – mówił Bronisław Komorowski. (PAP)

 

 

Poleć znajomemu