Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 6 lutego 2012

Spotkania prezydenta z przedstawicielami ZHP i ZHR

Spotkania prezydenta z przedstawicielami ZHP i ZHR   |   Spotkania prezydenta z przedstawicielami ZHP i ZHR Spotkania prezydenta z przedstawicielami ZHP i ZHR

Prezydent RP Bronisław Komorowski spotkał się w poniedziałek w Belwederze z Przewodniczącym Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej hm. Michałem Butkiewiczem oraz Naczelnik Związku Harcerstwa Polskiego hm. Małgorzatą Sinicą, którzy 3 lutego br. podpisali w Warszawie umowę o współpracy w zakresie ochrony symbolu ruchu harcerskiego w Polsce – Krzyża Harcerskiego.

 

Prezydent z zadowoleniem i uznaniem przyjął wiadomość o porozumieniu i współpracy pomiędzy Związkiem Harcerstwa Polskiego i Związkiem Harcerstwa Rzeczypospolitej na rzecz opieki nad symbolem, który od lat funkcjonuje w świadomości społecznej jako wyróżnik harcerstwa.

 

Prezydent Bronisław Komorowski od wielu lat był orędownikiem kompromisu w sprawie ochrony Krzyża oraz wspierał działania mające na celu potwierdzenie, iż każdej organizacji harcerskiej, wykorzystującej ten symbol w kraju i poza jego granicami, przysługuje równe prawo do jego używania.

 

Poleć znajomemu