Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 19 stycznia 2012

"Gaz łupkowy to jest wielka szansa dla Polski"

- Bardzo liczymy na gaz łupkowy, bo to jest wielka szansa dla Polski - powiedział w czwartek prezydent Bronisław Komorowski. Jego zdaniem, Polska musi znaleźć sojuszników w tej sprawie.

Bronisław Komorowski był pytany na konferencji prasowej, jak odnosi się do informacji, że bułgarski parlament zakazał w środę poszukiwania gazu i ropy przy użyciu technologii szczelinowania hydraulicznego, co oznacza praktyczny zakaz poszukiwań gazu łupkowego w Bułgarii.

- My bardzo liczymy na gaz łupkowy, bo to jest wielka szansa dla Polski - podkreślił prezydent. - Z korzyścią dla Polski jest, jeśli inne kraje, także naszego regionu europejskiego, wyrażają zainteresowanie technologią, perspektywą nowych źródeł energii. Tutaj Polska musi znaleźć sojuszników w walce z tymi, którzy chcieliby - z różnych powodów - zmniejszyć, a nie zwiększyć szanse uruchomienia złóż gazu łupkowego - dodał.

W jego opinii, ograniczenie szans na uruchomienie złóż gazu łupkowego odbyłoby się kosztem polskiego interesu. - Cieszę się, jeżeli są jakiekolwiek sygnały świadczące o tym, że możemy liczyć na podobne zainteresowanie innych krajów członkowskich Unii Europejskiej - dodał. (PAP)

Poleć znajomemu