Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 10 stycznia 2012

Gala Przedsiębiorczości w Pałacu Prezydenckim

Gala Przedsiębiorczości w Pałacu Prezydenckim   |   Gala Przedsiębiorczości w Pałacu Prezydenckim Gala Przedsiębiorczości w Pałacu Prezydenckim Gala Przedsiębiorczości w Pałacu Prezydenckim Gala Przedsiębiorczości w Pałacu Prezydenckim Gala Przedsiębiorczości w Pałacu Prezydenckim Gala Przedsiębiorczości w Pałacu Prezydenckim

Prezydent Bronisław Komorowski, który we wtorek uczestniczył w Gali Przedsiębiorczości, podkreślał znaczenie kształtowania postaw przedsiębiorczości u młodych ludzi. Podczas Gali zostały wręczone nagrody i dyplomy laureatom VIII edycji „Dnia przedsiębiorczości”.


- Jest mi bardzo miło, że kolejny raz gościmy tak zacne i nietypowe grono, ale niesłychanie ważne przez fakt stawiania sobie ambitnych i pięknych zadań – powiedział Bronisław Komorowski. Zaznaczył, że kształtowanie – szczególnie w młodym pokoleniu – postaw przedsiębiorczości, postaw, które uczą jak skutecznie brać swój własny los we własne ręce, jak czasami nieść cząstkę losu wspólnego, jest niesłychanie piękne i niesłychanie praktyczne.
 

Prezydent wyraził satysfakcję, że w różnych statystkach Polska plasuje się jako państwo, społeczeństwo w czołówce, jeśli chodzi o działania na rzecz kształtowania przedsiębiorczości u młodych ludzi. - To na pewno można dopisać do całego katalogu polskiego sukcesu – ocenił.
 

Bronisław Komorowski zwrócił uwagę, że słowo przedsiębiorczość oznacza wyraźny sygnał, że idziemy do przodu przed siebie, zmierzamy w określonym kierunku, a więc uczymy się działania ze spojrzeniem w przyszłość, działania na rzecz siebie samego i wszystkich, z którymi jest nam po drodze, uczymy się odwagi, optymizmu, bez których nie idzie się do przodu.
 

Gala Przedsiębiorczości jest zwieńczeniem projektu „Dzień przedsiębiorczości” organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości przy współpracy Kancelarii Prezydenta RP. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent RP.
 

Prezydent wręczył nagrody główne w Konkursie na Najlepszy Fotoreportaż z „Dnia Przedsiębiorczości”. Otrzymały je: Anna Kądziołka z I Liceum Ogólnokształcącego w Oświęcimiu, odbywającą praktykę w redakcji „Gazety Krakowskiej” oraz Kinga Tworek z II Liceum Ogólnokształcącego im. J. Śniadeckiego w Kielcach, która spędziła jeden dzień na stanowisku pracownika plastycznego w Teatrze Lalki i Aktora w Kielcach.
 

„Dzień przedsiębiorczości” to ogólnopolski program jednodniowych praktyk, podczas których uczniowie poznają pracę w wymarzonych przez siebie zawodach. W VIII edycji „Dnia przedsiębiorczości” wzięło udział ponad 47 tys. uczniów z 652 szkół ponadgimnazjalnych oraz ponad 47 tys. wolontariuszy z 19 tys. instytucji i firm.
 

Podczas Gali zostały wręczone statuetki i dyplomy dla najaktywniejszych uczestników projektu, znalazły się wśród nich 24 szkoły oraz 28 firm, urzędów i instytucji. Nagrody wręczali m.in. Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Irena Wóycicka i Doradca Prezydenta RP Henryk Wujec.
 

Poleć znajomemu