Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Niedziela, 8 stycznia 2012

Para Prezydencka wspiera WOŚP

Para Prezydencka odwiedziła studio Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy   |   Para Prezydencka odwiedziła studio Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Para Prezydencka odwiedziła studio Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Para Prezydencka odwiedziła studio Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Para Prezydencka odwiedziła studio Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Para Prezydencka odwiedziła studio Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Prezydent Bronisław Komorowski wraz z Małżonką Anną odwiedzili telewizyjne studio Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Sukces WOŚP to poruszenie milionów polskich serc - powiedział prezydent. Para Prezydencka objęła honorowy patronat nad tegorocznym XX Finałem WOŚP.


Bronisław i Anna Komorowscy dostali od szefa WOŚP Jurka Owsiaka pamiątkowe monety, wybite specjalnie z okazji jubileuszowego Finału przez Narodowy Bank Polski oraz zdjęcie, które zostało zrobione podczas wizyty przedstawicieli fundacji w Pałacu Prezydenckim. Na jednym egzemplarzu Para Prezydencka złożyła autografy - trafi on na licytację, drugi egzemplarz Anna i Bronisław Komorowscy dostali na pamiątkę.


- Bardzo się cieszę, że jesteśmy tutaj z państwem, że tyle osób towarzyszy i uczestniczy w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy i tyle z tego dobra wynika. To niesamowite, że 20 lat to trwa i chyba końca nie widać - powiedziała Anna Komorowska.


- Sukces WOŚP jest nie tylko przeliczalny na złotówki, bo to są grube miliony, ale także miliony polskich serc i za poruszenie tych serc serdecznie dziękuję - dodał prezydent.


Para Prezydencka ofiarowała na aukcję na rzecz WOŚP wizytę weekendową w Rezydencji Prezydenta RP w Wiśle i zaproszenie na dowolnie wybrany koncert spośród organizowanych w Belwederze. Licytacja odbywać się będzie na stronie aukcje.wosp.org.pl. Jak podkreślił Bronisław Komorowski, chciałby, żeby to już stało się tradycją, że na charytatywnych finałowych aukcjach można wylicytować wizytę u prezydenta.

 
- Cieszę się, że jesteśmy razem, że jest tyle mediów obecnych, bo obecność mediów tu, w telewizji publicznej rozumiem jako absolutną chęć wspólnego zaangażowania się, wspierania pięknego dzieła, jakim jest WOŚP - powiedział Bronisław Komorowski w czasie krótkiego oświadczenia dla mediów po opuszczeniu studia telewizyjnego.


Prezydent przypomniał, że WOŚP obchodzi 20-lecie swojego funkcjonowania. - Zawsze po owocach poznaje się, czy pomysł jest dobry, czy zły. To był pomysł wspaniały. Przetrwał nie tylko 20 lat, ale owocuje wielkimi milionami zebranymi na różne polskie potrzeby - podkreślił. Zaznaczył, że WOŚP "trafia w istotną potrzebę ludzkich serc robienia razem rzeczy dobrych". Zobacz także: Serduszko WOŚP na Pałacu Prezydenckim


W tym roku fundacja zbiera pieniądze na urządzenia do ratowania życia wcześniaków i pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.  (PAP, inf. własna)

Poleć znajomemu