Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 14 grudnia 2011

Betlejemskie Światło Pokoju w Pałacu Prezydenckim

Betlejemskie Światło Pokoju - symbol nadziei, miłości i pojednania dotarło do Pałacu Prezydenckiego   |   Betlejemskie Światło Pokoju - symbol nadziei, miłości i pojednania dotarło do Pałacu Prezydenckiego Betlejemskie Światło Pokoju w Pałacu Prezydenckim Betlejemskie Światło Pokoju w Pałacu Prezydenckim Betlejemskie Światło Pokoju w Pałacu Prezydenckim Betlejemskie Światło Pokoju w Pałacu Prezydenckim Betlejemskie Światło Pokoju w Pałacu Prezydenckim Betlejemskie Światło Pokoju w Pałacu Prezydenckim Betlejemskie Światło Pokoju w Pałacu Prezydenckim Betlejemskie Światło Pokoju w Pałacu Prezydenckim

Betlejemskie Światło Pokoju - symbol nadziei, miłości i pojednania dotarło do Pałacu Prezydenckiego. Płomień z Betlejem przekazali w środę Parze Prezydenckiej harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego.

 

- Generalnie wierzymy w to, że świat jest dobry i piękny, ale zawsze coś jest do zrobienia, do poprawienia, do uszlachetnienia, do uczynienia lepszym - mówił prezydent podczas spotkania z harcerzami, podczas którego dzielono się opłatkiem i śpiewano kolędy.

 

Zdaniem Bronisława Komorowskiego, zawsze jest coś do zrobienia w naszym własnym domu, w naszym otoczeniu, w kraju - tam gdzie jesteśmy, tam gdzie są harcerze.

 

- Chcę, dziękując za światełko Betlejemskie, które skupia nas wszystkich tu w Pałacu Prezydenckim, w Polsce, życzyć, abyście we własnych środowiskach, każdy indywidualnie, we własnym zastępie, szczepie, hufcu, drużynie, chorągwi, czuł, że to wielki magiczne harcerskie zobowiązanie: żeby z jednej strony cieszyć się światłem, jego pięknem urokiem, a z drugiej - zachować przekonanie, że patrząc na to światło mamy wewnętrzne zobowiązanie, aby choć trochę ten świat poprawić i uczynić lepszym - zaznaczył prezydent.

 

Betlejemskie Światło Pokoju polscy harcerze ZHP odebrali od słowackich skautów w Zakopanem w Sanktuarium Fatimskim na Krzeptówkach. W Warszawie delegacje harcerek i harcerzy dzielą się Betlejemskim Światłem Pokoju z Prezydentem RP, Premierem, Marszałkami Sejmu i Senatu. Światło jest zanoszone do kościołów, urzędów, organizacji, szpitali, aby w czasie Bożego Narodzenia stało się symbolem pokoju, braterstwa, nadziei i miłości. 

 

Akcja "Betlejemskie Światło Pokoju" została zorganizowana po raz pierwszy w 1986 roku w Linz, w Austrii.

 

Poleć znajomemu