Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 12 grudnia 2011

Prezydent na pokazie filmu „80 milionów”

Prezydent na pokazie filmu „80 milionów”   |   Prezydent na pokazie filmu „80 milionów” Prezydent na pokazie filmu „80 milionów”

W poniedziałek, w przededniu 30. rocznicy wprowadzeniu stanu wojennego, prezydent Bronisław Komorowski wziął udział w specjalnym pokazie filmu „80 milionów” w warszawskim kinie Kultura.

Film Waldemara Krzystka opowiada historię młodych działaczy Solidarności, którzy tuż przed ogłoszeniem stanu wojennego organizują brawurową akcję wyprowadzenia z wrocławskiego banków należących do związku 80 milionów złotych.

 

- Cieszę się, że powstał film o tragicznym, ale w jakiejś mierze niesłychanie ciekawym okresie – mówił Bronisław Komorowski do zgromadzonych na sali kinowej. Jak mówił prezydent, była to próba dla ludzi odważnych, kreatywnych, z pomysłami, z poczuciem odpowiedzialności, a czasami i poczuciem humoru.

- Życzę całemu następnemu pokoleniu, w tym także moim własnym dzieciom, aby od tej pory czerpały wiedzę o PRL-u już nie tylko z filmów Barei, ale także z tego wspaniałego filmu, który jest filmem optymistycznym, bo pokazującym tyle, że nawet w najtrudniejszym okresie można wygrywać, można zachowywać się przyzwoicie i można żyć niesłychanie ciekawie – zakończył prezydent.

 

Poleć znajomemu