Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 9 grudnia 2011

Konferencja antykorupcyjna w Pałacu Prezydenckim

II Konferencja antykorupcyjna z okazji Międzynarodowego Dnia Przeciwdziałania Korupcji   |   II Konferencja antykorupcyjna z okazji Międzynarodowego Dnia Przeciwdziałania Korupcji II Konferencja antykorupcyjna z okazji Międzynarodowego Dnia Przeciwdziałania Korupcji II Konferencja antykorupcyjna z okazji Międzynarodowego Dnia Przeciwdziałania Korupcji II Konferencja antykorupcyjna z okazji Międzynarodowego Dnia Przeciwdziałania Korupcji

Z udziałem Szefa Kancelarii Prezydenta Jacka Michałowskiego w Pałacu Prezydenckim odbyła się II Konferencja antykorupcyjna z okazji Międzynarodowego Dnia Przeciwdziałania Korupcji.

 

W konferencji organizowanej przez Centralne Biuro Antykorupcyjne wzięli udział przedstawiciele instytucji i organizacji, które zajmują się zwalczaniem i zapobieganiem korupcji w Europie.  W konferencji uczestniczyli też m.in.: marszałek Senatu Bogdan Borusewicz; wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak; minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki oraz Sekretarz Stanu w KPRP Krzysztof Łaszkiewicz.

 

Cel konferencji to kontynuacja rozpoczętej w ubiegłym roku debaty dotyczącej zjawiska korupcji, wymiana doświadczeń, a także inicjowanie kolejnych wspólnych działań. Dyskusja odbywała się w następujących grupach tematycznych:

 

1. Granice prowokacji w sprawach korupcyjnych – zagrożenia i możliwości.
2. Nowe kierunki i tendencje w zakresie profilaktyki zjawiska korupcji.
3. Europejski pakiet antykorupcyjny – perspektywa Unii Europejskiej oraz rozwiązania krajowe.
 

Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Korupcji został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych w październiku 2003 roku. Po raz pierwszy był obchodzony 9 grudnia 2004 roku w Meridzie w Meksyku.

Poleć znajomemu