Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 17 listopada 2011

Spotkanie poświęcone twórczości prof. Barbary Skargi

Para Prezydencka na spotkaniu poświęconym twórczości prof. Barbary Skargi w Łazienkach Królewskich   |   Para Prezydencka na spotkaniu poświęconym twórczości prof. Barbary Skargi w Łazienkach Królewskich Para Prezydencka na spotkaniu poświęconym twórczości prof. Barbary Skargi w Łazienkach Królewskich Para Prezydencka na spotkaniu poświęconym twórczości prof. Barbary Skargi w Łazienkach Królewskich Para Prezydencka na spotkaniu poświęconym twórczości prof. Barbary Skargi w Łazienkach Królewskich Para Prezydencka na spotkaniu poświęconym twórczości prof. Barbary Skargi w Łazienkach Królewskich Para Prezydencka na spotkaniu poświęconym twórczości prof. Barbary Skargi w Łazienkach Królewskich Para Prezydencka na spotkaniu poświęconym twórczości prof. Barbary Skargi w Łazienkach Królewskich

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski z Małżonką Anną wzięli udział w spotkaniu poświęconym życiu i twórczości prof. Barbary Skargi, zorganizowanym przez Muzeum Łazienki Królewskie w Pałacu na Wyspie.

 

W spotkaniu, połączonym z uroczystą kolacją, poza Parą Prezydencką udział wzięli m.in.: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski, Szef Kancelarii Prezydenta RP Jacek Michałowski, minister w Kancelarii Prezydenta Maciej Klimczak, dyrektor Muzeum Łazienki Królewskie prof. Tadeusz Zielniewicz, a także przedstawiciele świata akademickiego związani z naukowym dorobkiem profesor Barbary Skargi.

 

Spotkanie odbyło się w czwartkowe popołudnie i było nawiązaniem do tradycji obiadów czwartkowych z czasów króla Stanisława Augusta.

 

Profesor Barbara Skarga (ur. 1919 – zm. 2009) była wybitną polską filozofką, etyczką i humanistką. Przed wojną studiowała filozofię na Uniwersytecie Stefana Batorego w Wilnie, w czasie wojny łączniczka AK, w 1944 r. aresztowana przez sowietów i skazana na obóz pracy, do Polski powróciła w 1955 roku. W Warszawie ukończyła studia filozoficzne. W roku 1995 została odznaczona Orderem Orła Białego, laureatka Medalu św. Jerzego.

 

Poleć znajomemu