Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 19 października 2011

Prezydent spotkał się z D.Tuskiem i W.Pawlakiem

Prezydent spotkał się z Donaldem Tuskiem i Waldemarem Pawlakiem   |   Prezydent spotkał się z Donaldem Tuskiem i Waldemarem Pawlakiem Prezydent spotkał się z Donaldem Tuskiem i Waldemarem Pawlakiem Prezydent spotkał się z Donaldem Tuskiem i Waldemarem Pawlakiem Prezydent spotkał się z Donaldem Tuskiem i Waldemarem Pawlakiem Prezydent spotkał się z Donaldem Tuskiem i Waldemarem Pawlakiem

Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się w środę w Pałacu Prezydenckim z premierem, szefem PO Donaldem Tuskiem oraz wicepremierem, prezesem PSL Waldemarem Pawlakiem.

 

- Rozmowy były bardzo konkretne, bardzo rzeczowe. Pan prezydent czeka na efekt pracy przyszłych koalicjantów - powiedziała po spotkaniu dyrektor prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek.

 

Zaznaczyła, że prezydent rozmawiał z premierem, który będzie formował ten nowy rząd o wyzwaniach, jakie będą stały właśnie przed nowym gabinetem, m.in o kryzysie ekonomicznym i sytuacji finansowej obywateli. 

 

Przypomniała, że 8 listopada podczas inauguracyjnego posiedzienia Sejmu, a później także Senatu prezydent  Bronisław Komorowski wygłosi przemówienie.

   

 

 

Przed spotkaniem dyrektor prezydenckiego biura prasowego mówiła PAP, że prezydent zaprosił do siebie Donalda Tuska i Waldemara Pawlaka, gdyż zainteresowany jest procesem tworzenia nowego gabinetu i stanem uzgodnień między koalicjantami. Dodała, że to spotkanie jest konsekwencją i kontynuacją ubiegłotygodniowych rozmów prezydenta z liderami ugrupowań, które weszły do nowego parlamentu.

 

Jak zaznaczyła, przedmiotem zainteresowania prezydenta jest również poszukiwanie obszarów współpracy partnerów koalicyjnych z opozycją. (PAP)

Poleć znajomemu