Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 19 września 2011

Prezydent wręczył nominacje profesorskie

Prezydent Bronisław Komorowski wręczył nominacje profesorskie

Prezydent Bronisław Komorowski wręczył nominacje profesorskie

67 nowych uczonych otrzymało w poniedziałek nominacje profesorskie z rąk prezydenta Bronisława Komorowskiego. - Dzisiejsze nominacje są inwestycją w nowy rok akademicki - powiedział prezydent w poniedziałek w Pałacu Prezydenckim.
Zobacz także: Prezydent wręczył 67 nominacji profesorskich
Prezydent podkreślił, że zbliżający się rok akademicki będzie rokiem szczególnym. - Będzie to rok po wejściu w życie drugiej transzy rozwiązań ustawowych - powiedział Bronisław Komorowski odnosząc się do rozpoczynającej się 1 października reformie szkolnictwa wyższego.

Prezydent podkreślił, że nowi profesorowie będą musieli funkcjonować już w tej nowej rzeczywistości. Zaznaczył, że obecna reforma szkolnictwa wyższego jest drugą tak poważną rewolucją w systemie po zmianach wprowadzonych przez rząd Tadeusza Mazowieckiego. - Jestem pewien, że te zmiany nie kończą procesu dostosowywania polskiej nauki i szkolnictwa wyższego do zjawiska konkurencji międzynarodowej - zaznaczył.

- Jestem przekonany, że wspólnym wysiłkiem, po zebraniu doświadczeń w pierwszym roku, będziemy mogli pracować nad szukaniem jeszcze innych - optymalizujących sposób funkcjonowania szkolnictwa wyższego i nauki - rozwiązań ustawowych - dodał.

Prezydent podziękował nowym profesorom za wysiłek i poprosił, by poprzez osobiste umiejętności, doświadczenia i zaangażowanie, starali się czynić polską naukę jak najatrakcyjniejszą i służącą ojczyźnie.

- Wiemy doskonale, że w tym odważnym myśleniu o wyzwaniach, które idą przez świat jest miejsce szczególne dla edukacji, dla ludzi obdarzonych wielką wiedzą, doświadczeniem, a więc także zawsze większą odpowiedzialnością za przyszłość, za myślenie czasami rewolucyjne, odważne. Tylko takie myślenie może pozwolić nam na przyspieszenie rozwoju i nadgonienie straconego czasu - powiedział Bronisław Komorowski. (PAP, inf. własna)

Poleć znajomemu