Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 15 września 2011

Inauguracja kampanii "Idziemy na wybory" z udziałem prezydenta

Inauguracja kampanii   |   Inauguracja kampanii "Idziemy na wybory" z udziałem prezydenta Inauguracja kampanii "Idziemy na wybory" z udziałem prezydenta Inauguracja kampanii "Idziemy na wybory" z udziałem prezydenta Inauguracja kampanii "Idziemy na wybory" z udziałem prezydenta

Wysoka frekwencja wyborcza służy Polsce, służy polskiej demokracji –podkreślał prezydent Bronisław Komorowski podczas inauguracji kampanii „Idziemy na wybory”. Kampania informacyjna zachęca osoby z niepełnosprawnościami do skorzystania z nowych możliwości zagłosowania w wyborach.

 

- Będziemy starali się wspólnie zachęcać Polaków, aby z różnych powodów zechcieli jak najliczniej udać się do urn wyborczych, zarówno po to, aby zademonstrować własne sympatie polityczne, jak również, aby wspólnym wysiłkiem zademonstrować zaangażowanie obywatelskie we wszystkie sprawy najważniejsze dla Polski - mówił Bronisław Komorowski.


Zdaniem prezydenta, trzeba likwidować bariery w sercach, umysłach, w przyzwyczajeniach, ale są też do zlikwidowania i do pokonania bariery realnie utrudniające udział w akcie wyborczym. 

 

- Cieszę się, że te działania na rzecz wyższej frekwencji w wyborach w Polsce zaczynamy razem od postawienia problemu zlikwidowania barier utrudniających udział w wyborach, w demokracji osób niepełnosprawnych - podkreślił Bronisław Komorowski. Zaznaczył, że już zostały wprowadzone pewne rozwiązania ułatwiające osobom niepełnosprawnych w wyborach.

 

- Bariery muszą być łamane, likwidowane, skutecznie przezwyciężane z obu stron. Tak, jak jest wysiłek, aby dać możliwość głosowania osobom niepełnosprawnym, tak też jest potrzeba zachęcenia, potrzeba kształtowania postaw aktywnego udziału w demokracji osób niepełnosprawnych - apelował prezydent..

 

 

Kampania informacyjna, której organizatorem jest Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, zachęca osoby z niepełnosprawnościami do skorzystania z nowych możliwości zagłosowania w wyborach parlamentarnych - 9 października: głosowanie korespondencyjne, głosowanie za pomocą nakładki w alfabecie Braille'a, głosowanie przez pełnomocnika.

 

W ramach kampanii zostały przygotowane m.in. spoty telewizyjne, radiowe, reklamy Prasowe i internetowe oraz filmy instruktażowe informujące, jak głosować.

 

Ambasadorem kampanii jest Janusz Świtaj, z którym uczestnicy spotkania połączyli się za pomocą Skype. Kampania jest finansowana ze środków Państwowego Funduszu Osób Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

W inauguracji kampanii wzięli też udział Rzecznik Praw Obywatelskich prof. Irena Lipowicz, Przewodniczący Sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny Sławomir Piechota, członkowie Koalicji na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością, Koalicji „Masz Głos, Masz Wybór”, Koalicji „Sprawna Demokracja” oraz przedstawiciele sekretarzy wyborczych z różnych gmin z całej Polski.
 

Poleć znajomemu