Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 31 sierpnia 2011

Prezydent o odwadze walki i porozumienia

Prezydent wręczył ordery wybitnym działaczom opozycji demokratycznej   |   Prezydent wręczył ordery wybitnym działaczom opozycji demokratycznej Prezydent wręczył ordery wybitnym działaczom opozycji demokratycznej Prezydent wręczył ordery wybitnym działaczom opozycji demokratycznej Prezydent wręczył ordery wybitnym działaczom opozycji demokratycznej Prezydent wręczył ordery wybitnym działaczom opozycji demokratycznej Prezydent wręczył ordery wybitnym działaczom opozycji demokratycznej

Odwaga walki i odwaga porozumienia do dzisiaj procentuje na rzecz wolnej Polski - powiedział prezydent Bronisław Komorowski wręczając ordery wybitnym działaczom opozycji demokratycznej w 31. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych.

 

Prezydent wręczył w środę ordery za wybitne osiągnięcia w działalności na rzecz przemian demokratycznych i wolności słowa w Polsce, za zasługi dla rozwoju wolnych mediów i niezależnego dziennikarstwa.

  Zobacz także: Ordery dla działaczy opozycji demokratycznej

- Dzień 31 sierpnia - tak ważny dla powstania pierwszej "Solidarności" i odbudowania naszej zbiorowej nadziei na lepszą Polskę -  jest dniem dobrym, aby wyróżnić i przypomnieć zasługi tych wszystkich, którzy mieli odwagę walczyć o wolność, o demokrację, mieli odwagę walczyć o prawa ludzi, obywateli, pracowników, ale którzy znaleźli w sobie odwagę szukania porozumienia, jako drogi prowadzącej  ku lepszej przyszłości - powiedział prezydent.
 

 

Zaznaczył, że tamta próba porozumienia w jakiejś mierze zaowocowała także zdolnością do przebudowy naszego kraju w wyniku porozumień późniejszych, tych które przyniosły w sposób ostateczny Polsce wolność i demokrację w 1989 roku. - Dzisiejsza Polska musi pamiętać o odwadze walki, ale także o odwadze porozumiewania się, szukania tego, co jest możliwe - powiedział Bronisław Komorowski.

  Zobacz także: Prezydent złożył kwiaty przed Pomnikiem Poległych Stoczniowców

- Dziękuję za Wasze życie, za nasze wspólne życie i wspólną drogę - powiedział prezydent. Podkreślił, że za każdym z odznaczeń stoją różne zasługi, czasami trudne wybory, czasami różnego rodzaju wyrzeczenia. - Ale -  zaznaczył Bronisław Komorowski - za tym wszystkim stoi, coś, co jest naszym wielkim wspólnym osiągnięciem - wolna Polska.

 

 

 

 

 

Poleć znajomemu