Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 17 sierpnia 2011

Konsultacje prezydenta ws. ustawy o nasiennictwie

Konsultacje prezydenta ws. ustawy o nasiennictwie   |   Konsultacje prezydenta ws. ustawy o nasiennictwie Konsultacje prezydenta ws. ustawy o nasiennictwie Konsultacje prezydenta ws. ustawy o nasiennictwie

Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się w środę w Belwederze z przedstawicielami środowisk naukowych w sprawie ustawy o nasiennictwie.

 

W spotkaniu wzięli udział: prof. Karol Duczmal (Polska Izba Nasienna), prof. Michał Kleiber (Polska Akademia Nauk ), prof. Marek Krawczyk (Uniwersytet Medyczny w Warszawie), prof. Katarzyna Lisowska ( Instytut Onkologii w Gliwicach), prof. Ewa Rembiałkowska (Zakład Żywności Ekologicznej Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji, SGGW), prof. Tomasz Twardowski (Instytut Chemii Bioorganicznej PAN), prof. Piotr Węgleński (Instytut Biotechnologii i Genetyki UW), prof. Ewa Zimoch-Guzowska (Komitet Fizjologii, Genetyki i Hodowli Roślin PAN) oraz ministrowie w Kancelarii Prezydenta: Krzysztof Łaszkiewicz, Dariusz Młotkiewicz, Irena Wóycicka i doradca prezydenta ds. wsi  prof. Tomasz Borecki. W rozmowach uczestniczyli też dziennikarze.

 

We wtorek ws. nowych regulacji prezydent wystosował list do premiera Donalda Tuska.  Bronisław Komorowski zwrócił się do szefa rządu z prośbą o przekazanie dodatkowych stanowisk właściwych resortów w zakresie wpływu przyjętych rozwiązań na zdrowie obywateli oraz na stan środowiska i bezpieczeństwo ekologiczne.

 

Prezydent ma czas na decyzję w sprawie tej ustawy do 24 sierpnia. 

 

Poleć znajomemu