Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 15 lipca 2011

Prezydent odznaczył pracowników PKW

Prezydent odznaczył pracowników PKW i KBW
Prezydent odznaczył pracowników PKW i KBW
Prezydent odznaczył pracowników PKW i KBW
Prezydent odznaczył pracowników PKW i KBW
Prezydent odznaczył pracowników PKW i KBW

Prezydent Bronisław Komorowski wręczając odznaczenia członkom Państwowej Komisji Wyborczej, komisarzom wyborczym i pracownikom Krajowego Biura Wyborczego podkreślał, że rzetelna praca na rzecz państwa demokratycznego jest dostrzegana i pokazywana opinii publicznej.


Bronisław Komorowski wręczył w piątek ordery i odznaczenia państwowe. Dziękował odznaczonym, za ciężką, bardzo odpowiedzialną i potrzebną Polsce pracę, bez której trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie państwa demokratycznego. Podkreślił, że demokracja, to także demokratyczne wybory.
Zobacz także: Lista odznaczonych pracowników PKW i BKW
Prezydent dziękował także za wszystkie działania, które nie wiążą się bezpośrednio z wyborami, ale także innymi rolami PKW. Wymienił tu nadzór nad prawidłowością wydawania środków finansowych, które budżet państwa przeznacza na działalność partii politycznych. - To jest działanie, które może oznaczać także potrzebę pewnej odwagi w formułowaniu opinii, odwagi w dostrzeganiu mankamentów – powiedział prezydent.
 

Życzył także dobrej pracy w czasie zbliżających się wyborów parlamentarnych. - Nie ukrywam, że sam odczuwam lekką satysfakcję, że już w nich nie biorę udziału – żartował.
 

Prezydent zapowiedział – choć jeszcze nieoficjalnie – że wybory odbędą się 9 października i będą jednodniowe.

Poleć znajomemu