Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 1 lipca 2011

Prezydent z przewodniczącym Rady Europejskiej o polityce wschodniej

Spotkanie prezydenta z przewodniczącym Rady Europejskiej
Spotkanie prezydenta z przewodniczącym Rady Europejskiej

Polityka wschodnia , ze szczególnym uwzględnieniem Mołdowy i Ukrainy to jeden z tematów spotkania prezydenta Bronisława Komorowskiego z przewodniczącym Rady Europejskiej Hermanem Van Rompuyem.


- Chciałbym odnotować z ogromną satysfakcją daleko idącą zbieżność poglądów, jeśli chodzi o perspektywę uczestnictwa w integracji europejskiej i Mołdowy i Ukrainy - zaznaczył polski prezydent.  Jak dodał, przewodniczący Rady Europejskiej będzie przewodniczył szczytowi Partnerstwa Wschodniego w Warszawie we wrześniu.

 

Obaj politycy spotkali się w piątek w Belwederze z okazji inauguracji polskiego przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej. Prezydent Komorowski podkreślił, że spotkanie z przewodniczącym Van Rompuyem było miłe i ciekawe. Przypomniał, że znają się z czasów, kiedy obaj byli przewodniczącymi narodowych parlamentów. - I obaj awansowaliśmy - Pan Van Rompuy na niezdefiniowaną w ten sposob funkcję prezydenta UE, ja na prezydenta Polski - mówił Bronisław Komorowski.


To doniosłe wydarzenie – ocenił Van Rompuy rozpoczęcie przez Polskę prezydencji. Dodał, że projekt europejski wciąż jest atrakcyjny dla naszych sąsiadów - jest symbolem pokoju i dobrobytu na naszym kontynencie. Zaznaczył, że w czasie dotychczasowego członkostwa w Unii, Polska zyskała doświadczenie jak współpracować z partnerami w UE, w jaki sposób przyczyniać się do porozumienia.
Zobacz także: "Naszym celem jest silna Polska w silnej Europie" Prezydent: To nasz wielki sukces, wielkie źródło radości

Poleć znajomemu