Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 22 czerwca 2011

Prezydent gratuluje Wrocławiowi

Prezydent Bronisław Komorowski

Prezydent Bronisław Komorowski uważa, że nominowanie Wrocławia do objęcia tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 r., jest wielkim osiągnięciem zarówno stolicy Dolnego Śląska, jak i Polski.

 

- Dzwoniłem z gratulacjami do pana prezydenta (Wrocławia Rafała) Dutkiewicza, bo to jest rzeczywiście wielkie osiągnięcie Wrocławia - powiedział Komorowski w krótkiej rozmowie z mediami w Bratysławie. W środę Bronisław Komorowski kończy dwudniową wizytę na Słowacji.

 

Zdaniem prezydenta "bez względu na to, które miasto" zostało nominowane, to "jest to wielkie osiągnięcie Polski". - Jest to też wielkie wyzwanie, które już dziś można uznać za stymulujące bardzo pozytywnie Polskę i polskie miasta pretendujące do Europejskiej Stolicy Kultury, do wysiłków w obszarze szeroko pojętych inwestycji kulturalnych, budowania wizerunku - zauważył Bronisław Komorowski.

 

Podkreślił, że "z ogromną satysfakcją odnotowuje we wszystkich miastach od Warszawy po Wrocław ogromny postęp w zakresie inwestycji, które pozostaną i będą budowały pozycję polskiej kultury na świecie".

 

O nominowaniu Wrocławia do objęcia tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 r. zdecydowała we wtorek jednogłośnie Komisja Selekcyjna, złożona z ekspertów z UE i Polski. Komisja Selekcyjna rozstrzygnęła konkurs po finałowych prezentacjach pięciu polskich miast biorących udział w finałowym etapie zmagań. Obok Wrocławia w konkursie rywalizowały: Gdańsk, Lublin, Katowice i Warszawa.

 

(PAP)

Poleć znajomemu