Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 5 kwietnia 2011

Prof. Nałęcz: 10 kwietnia zostanie odsłonięta w Pałacu Prezydenckim tablica pamiątkowa ks. Indrzejczyka

Tablica upamiętniająca zmarłego w katastrofie smoleńskiej ks. Romana Indrzejczyka, kapelana prezydenta Lecha Kaczyńskiego, zostanie odsłonięta 10 kwietnia w Pałacu Prezydenckim - poinformował we wtorek doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego, Tomasz Nałęcz.

Nałęcz zapowiedział w radiowej Trójce, że w pierwszą rocznicę katastrofy smoleńskiej, która przypada w najbliższą niedzielę, rano współpracownicy prezydenta złożą kwiaty i wieńce na grobach wszystkich 96 ofiar katastrofy smoleńskiej, rozsianych po całej Polsce.

Jak poinformował, po południu w Pałacu Prezydenckim odbędzie się msza św. w intencji Lecha i Marii Kaczyńskich oraz pracowników Kancelarii, którzy zginęli w katastrofie. - Zostanie odsłonięta w Pałacu druga już tablica - bo jest jedna upamiętniająca parę prezydencką i pracowników Kancelarii - będzie jeszcze jedna, upamiętniająca kapelana prezydenckiego księdza Indrzejczyka - powiedział Nałęcz.

Wcześniej tego dnia - jak mówił - prezydent wraz z premierem oraz marszałkami Sejmu i Senatu złożą kwiaty w Katedrze Polowej Wojska Polskiego, gdzie znajduje się tablica z nazwiskami wszystkich 96 ofiar katastrofy. - Prezydentowi bardzo zależy, aby w tym dniu było jak najmniej polityki. Stąd uważa, że takim miejscem gdzie polityka z definicji nie ma wstępu jest kościół, jest modlitwa, jest msza - powiedział.

Później planowana jest rocznicowa uroczystość na Powązkach, jak podkreślił, też bez elementów polityki.

Doradca prezydenta powiedział też, że wieczorem tego dnia prezydent razem z żoną prawdopodobnie wezmą udział w koncercie ku czci ofiar katastrofy w Teatrze Wielkim w Warszawie. (PAP)

Poleć znajomemu