Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 16 marca 2011

"Argumenty internautów zostaną wzięte pod uwagę"

- W rozmowie z ministrem kultury prezydent uzyskał zapewnienie, że w toku prac parlamentarnych ustawa zostanie doprecyzowana tak, aby zostały w niej w sposób jasny określone podmioty, których dotyczy - powiedziała w środę dziennikarzom dyrektor Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta Joanna Trzaska-Wieczorek. Jak zaznaczyła, minister Zdrojewski zapewnił prezydenta, że "argumenty internautów zostaną wzięte pod uwagę".

 

Chodzi o rządową nowelizację ustawy o RTV, którą w czwartek ma zająć się Senat. Nowela wynika z konieczności wdrożenia unijnej dyrektywy o audiowizualnych usługach medialnych, z którą jesteśmy spóźnieni już ponad rok. Grozi to Polsce karami ze strony Komisji Europejskiej. Termin implementacji minął 19 grudnia 2009 r. Stąd rządowy projekt w tej sprawie miał status pilnego.

 

Według wielu ekspertów nowelizacja ustawy medialnej wprowadza jednak "cenzurę" i zagraża rozwojowi internetu w Polsce. Przewiduje bowiem m.in. obowiązek rejestrowania w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji programów telewizyjnych rozpowszechnianych wyłącznie w internecie. (PAP)

Poleć znajomemu