Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 16 marca 2011

„W sprawie polskiej energetyki jądrowej potrzebny jest spokój”

Kwestie dotyczące energetyki jądrowej w Polsce powinny być rozstrzygane na spokojnie, po pełnej analizie tego, co się wydarzyło i może wydarzyć w Japonii - powiedział w środę prezydent Bronisław Komorowski. Zaznaczył, że nam nie grożą tsunami i trzęsienia ziemi.

- Wydaje mi się, że to najgorszy moment dla ogłaszania tego rodzaju decyzji, ale też najgorszy moment dla prowadzenia debaty w tej kwestii, która jest dla Polski niesłychanie istotna z punktu widzenia strategii rozwoju newralgicznego obszaru, jakim jest energetyka - powiedział na środowym briefingu prasowym w Sejmie prezydent Bronisław Komorowski.

- Ja uważam, że te kwestie istotne dla Polski powinny być rozstrzygane na spokojnie, po pełnej analizie tego, co się wydarzyło i może wydarzyć w Japonii, kraju, w którym są trzęsienia ziemi, gdzie bywają tsunami - podkreślił prezydent. Jak mówił, nam nie grozi ani trzęsienie ziemi, ani tsunami takie jak w Japonii, ale nie urządzajmy sobie sami trzęsień ziemi i tsunami politycznych. (PAP)
 

Poleć znajomemu