Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 4 marca 2011

"Prezydent osobiście zdecyduje, z kim pojedzie do Rzymu"

Szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski

Podczas briefingu prasowego w Pałacu Prezydenckim dotyczącego udziału Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego w uroczystościach beatyfikacyjnych Jana Pawła II, Szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski oświadczył:

 

"Jak Państwo wiecie, pan prezydent udaje się do Rzymu na uroczystości beatyfikacyjne Jana Pawła II, będzie tam od 30 kwietnia do 2 maja.

 

W związku z tym, że pojawiły się kontrowersje, nieporozumienia, uprzejmie informuję, że pan prezydent osobiście zdecyduje, komu zaproponuje udział w tej pięknej uroczystości, wspólną podróż i wspólne przeżywanie beatyfikacji Jana Pawła II.

 

Pan prezydent ma przygotowany szerszy program spotkań w Rzymie i Watykanie, na najwyższym szczeblu, choć wyjazd nie ma charakteru oficjalnego i delegacja nie jest delegacją oficjalną, dlatego też Pan prezydent nie będzie kierował się żadnym kluczem oficjalnym. Zamierza zaprosić tylko tych, z którymi według jego zdania, jego najgłębszego przekonania, da się dobrze i głęboko przeżyć ten piękny, wspaniały dla wszystkich Polaków dzień".

Poleć znajomemu