Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 3 lutego 2011

"Mamy szereg wspólnych planów"

Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce   |   Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce

Prezydent Bronisław Komorowski rozmawiał w czwartek z prezydentem Ukrainy Wiktorem Janukowyczem o przyspieszeniu działań zmierzających do powstania polsko-ukraińsko-litewskiej brygady wojskowej.


Jak mówił Bronisław Komorowski na konferencji prasowej po spotkaniu z Janukowyczem, wspólna brygada wojskowa miałaby realizować m.in. działania w obszarze bezpieczeństwa międzynarodowego.
Prezydent Komorowski poinformował także o podpisaniu w Warszawie umowy o współpracy w zakresie inwestycji i współpracy gospodarczej (Porozumienie o Współpracy pomiędzy Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Państwową Agencją ds. Inwestycji i Zarządzania Narodowymi Projektami Ukrainy oraz Polsko - Ukraińską Izbą Gospodarczą).

Jak dodał, druga z podpisanych umów (Mapa Drogowa Współpracy Rzeczypospolitej Polskiej i Ukrainy w latach 2011-2012)  dotyczy "planów wspólnego działania, intensyfikacji kontaktów i wspólnych działań na różnych szczeblach państwa polskiego i ukraińskiego". - Co jest istotne z punktu widzenia zbliżającej się prezydencji Polski w UE - podkreślił polski prezydent.


- Mamy także cały szereg wspólnych planów, które będą realizowane w cyklu spotkań przy okazji takich wydarzeń jak 20. rocznica niepodległości Ukrainy - mówił Bronisław Komorowski. Jak przypomniał, Polska była pierwszym państwem, które uznało niepodległość Ukrainy.


Wizyta w Polsce prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza to potwierdzenie wspólnego działania na rzecz podtrzymania i rozwijania partnerstwa strategicznego między naszymi krajami - powiedział w prezydent Bronisław Komorowski po spotkaniu z ukraińskim przywódcą.


Bronisław Komorowski wyraził satysfakcję z wizyty w Polsce "prezydenta kraju i sąsiadującego z Polską i bardzo ważnego dla Polski". Jak powiedział, wizyta ta jest traktowana przez nasz kraj jako potwierdzenie wspólnego działania na rzecz podtrzymania i rozwijania partnerstwa strategicznego między Polską i Ukrainą.


Poinformował, że tematem rozmowy z prezydentem Janukowyczem były m.in. sprawy zawiązane z aspiracjami Ukrainy do uczestniczenia w procesie integracji europejskiej. Przypomniał, że Ukraina przygotowuje się do podpisania trzech ważnych umów z UE: stowarzyszeniowej, o strefie wolnego handlu i o ruchu bezwizowym.


- Polska we wszystkich tych sprawach chce nie tylko dzielić się doświadczeniem z Ukrainą, ale będzie też wspierać aspiracje Ukrainy, licząc na to, że Ukraina dokona dużego wysiłku, aby jej przygotowania były przekonujące i wystarczające z punktu widzenia surowej przecież oceny instytucji europejskich - zadeklarował prezydent.

1, 2, NASTĘPNA
Poleć znajomemu