Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 20 grudnia 2010

Prezydent: Święta stoją rodziną

Świąteczny koncert dla dzieci w Pałacu Prezydenckim   |   Świąteczny koncert dla dzieci w Pałacu Prezydenckim Świąteczny koncert dla dzieci w Pałacu Prezydenckim Świąteczny koncert dla dzieci w Pałacu Prezydenckim Świąteczny koncert dla dzieci w Pałacu Prezydenckim Świąteczny koncert dla dzieci w Pałacu Prezydenckim Świąteczny koncert dla dzieci w Pałacu Prezydenckim Świąteczny koncert dla dzieci w Pałacu Prezydenckim Świąteczny koncert dla dzieci w Pałacu Prezydenckim Świąteczny koncert dla dzieci w Pałacu Prezydenckim Świąteczny koncert dla dzieci w Pałacu Prezydenckim Świąteczny koncert dla dzieci w Pałacu Prezydenckim Świąteczny koncert dla dzieci w Pałacu Prezydenckim Świąteczny koncert dla dzieci w Pałacu Prezydenckim Świąteczny koncert dla dzieci w Pałacu Prezydenckim Świąteczny koncert dla dzieci w Pałacu Prezydenckim Świąteczny koncert dla dzieci w Pałacu Prezydenckim Świąteczny koncert dla dzieci w Pałacu Prezydenckim Świąteczny koncert dla dzieci w Pałacu Prezydenckim Świąteczny koncert dla dzieci w Pałacu Prezydenckim Świąteczny koncert dla dzieci w Pałacu Prezydenckim Świąteczny koncert dla dzieci w Pałacu Prezydenckim Świąteczny koncert dla dzieci w Pałacu Prezydenckim

Dzieci z rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych gościły w poniedziałek na świątecznym koncercie w Pałacu Prezydenckim. - Święta stoją rodziną - podkreślił prezydent Bronisław Komorowski, a na scenie wystąpiły Edyta Górniak, Anna Maria Jopek i Kayah.

 

Kancelaria Prezydenta, Program 3 Polskiego Radia oraz Fundacja Św. Mikołaja zaprosili 170 dzieci z rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych na specjalny, świąteczny koncert. Swą obecnością uświetniła go para prezydencka.

 

- Rodzina jest najważniejsza. Cieszę się, że możemy się spotkać w Pałacu Prezydenckim i wszyscy razem odnieść się ciepło myślą do rodziny betlejemskiej, w której urodził się Pan Jezus, ale także innych rodzin, które są udziałem naszego życia. Chciałbym wszystkim rodzinom złożyć życzenia wszelkiej pomyślności. A życzenia składamy sobie przecież w imię głębokiej wiary, że świat może być dobry i idzie ku lepszemu - przywitał zgromadzonych prezydent Bronisław Komorowski.

 

- Razem z żoną chciałem złożyć najlepsze życzenia wszystkim rodzinom w Polsce, które dźwigają ciężar współodpowiedzialności za siebie nawzajem, a czasami biorą na siebie dodatkowy ciężar, który okazuje się także źródłem szczęścia. Kierujemy nasze życzenia zwłaszcza do rodzin, które miały odwagę przytulić do serca dzieci z innych domów - dodał prezydent.

 

Prezydent przyjął młodych gości w świątecznie udekorowanej Sali Kolumnowej. Zaśpiewały dla nich znane polskie wokalistki: Edyta Górniak, która wykonała utwory "Santa Claus is coming to town" i "Cicha noc"; Anna Maria Jopek - "Możliwe" oraz "Mizerna cicha", a Kayah interpretowała trzy kolędy: "Gdy śliczna panna", "Lulajże Jezuniu", "Ding Dong". Ostatnia z artystek zaprosiła na scenę parę prezydencką i dzieci. Wszyscy zaśpiewali "Cichą Noc".

 

Oprócz emocji związanych z występem z Prezydentem i Pierwszą Damą, na dzieci czekały też inne atrakcje: uroczysty obiad i zwiedzanie pałacu. Nie mogło rzecz jasna zabraknąć też świątecznych upominków. Dzieci były zachwycone. Nie kryły radości.

 

- Bardzo się cieszę, że miałem okazję zobaczyć na żywo pana prezydenta. W końcu nie wszystkim Polakom jest to dane. Tym bardziej jestem z tego zadowolony, ponieważ interesuję się polityką. To dla mnie niesamowite przeżycie - powiedział nastoletni Adrian, uczestnik koncertu.

 

Pomysł koncertu narodził się w Programie 3 Polskiego Radia, który od lat z sukcesami wspomaga rodzinne domy dziecka. Radiowcy w tym roku postanowili zrobić coś więcej niż tylko zbierać pieniądze. "Małe dzieci potrzebują czegoś namacalnego i dlatego wymyśliłam koncert połączony ze zwiedzaniem Pałacu. Każde dziecko dostało też piękny, wodoszczelny zegarek. Czekał je poczęstunek i wspólne zdjęcia z panem prezydentem, którego do tego pomysłu nie trzeba było długo namawiać" - powiedziała PAP Magda Jethon, dyrektor Programu 3.

 

Koncert poprowadził Wojciech Mann. Będzie można go wysłuchać w Wigilię, 24 grudnia po godz. 17.00 na antenie Programu 3 Polskiego Radia.

 

(PAP)

Poleć znajomemu