Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 14 grudnia 2010

Świąteczne spotkanie prezydenta z kombatantami

Przedświąteczne spotkanie prezydenta z kombatantami   |   Przedświąteczne spotkanie prezydenta z kombatantami Przedświąteczne spotkanie prezydenta z kombatantami Przedświąteczne spotkanie prezydenta z kombatantami Przedświąteczne spotkanie prezydenta z kombatantami Przedświąteczne spotkanie prezydenta z kombatantami Przedświąteczne spotkanie prezydenta z kombatantami Przedświąteczne spotkanie prezydenta z kombatantami

Blisko 200 kombatantów uczestniczyło we wtorek w świątecznym spotkaniu z prezydentem. Bronisław Komorowski apelował, by "zachować szacunek dla tych, którzy walczyli o wolność i wiarę w to, że sprawy Polski idą w dobrą stronę".

 

Na początku spotkania uczczono minutą ciszy tych kombatantów, którzy zginęli w katastrofie pod Smoleńskiem.

Witając kombatantów prezydent powiedział, że spotyka się z nimi "tak jak w dawnych czasach", gdy był ministrem obrony narodowej i marszałkiem Sejmu RP.

 

Zaznaczył, że spotkanie z kombatantami pokazuje, "jaką siłę stanowi tradycja i wiedza, jak należy Polsce służyć". Odnosząc się natomiast do wtorkowej wizyty w Pałacu Prezydenckim harcerzy i zuchów, którzy przynieśli światło betlejemskie, przypomniał swoje czasy w harcerstwie i powiedział, że rośnie pokolenie wrażliwe na sprawy niepodległości. Zobacz także: Betlejemskie Światło Pokoju w Pałacu Prezydenckim

 

- Możemy mieć poczucie satysfakcji i ogromnej radości, że trudna historia doprowadziła ostatecznie do rozstrzygnięcia (...), gdzie możemy przywoływać tradycję niepodległościową i z ufnością patrzeć w przyszłość" - powiedział prezydent.

 

Życząc kombatantom radości, optymizmu i zdrowia, prosił o przekazanie życzeń ich rodzinom i bliskim.

Następnie ks. mjr Mateusz Hebda poświęcił opłatek, którym prezydent dzielił się z kombatantami.

 

(PAP)

Poleć znajomemu