Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 24 listopada 2010

Prezydent: To była ważna rozmowa

Posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego   |   Posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego Posiedzenie RBN z byłymi prezydentami i premierami Posiedzenie RBN z byłymi prezydentami i premierami Posiedzenie RBN z byłymi prezydentami i premierami Posiedzenie RBN z byłymi prezydentami i premierami Posiedzenie RBN z byłymi prezydentami i premierami Posiedzenie RBN z byłymi prezydentami i premierami Posiedzenie RBN z byłymi prezydentami i premierami Posiedzenie RBN z byłymi prezydentami i premierami Posiedzenie RBN z byłymi prezydentami i premierami Posiedzenie RBN z byłymi prezydentami i premierami Posiedzenie RBN z byłymi prezydentami i premierami Posiedzenie RBN z byłymi prezydentami i premierami Konferencja prezydenta po posiedzeniu RBN

Prezydent: posiedzenie RBN było ważną rozmową

 

Prezydent Bronisław Komorowski powiedział, że środowe posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego było ważną i ciekawą rozmową przed planowaną na 6 grudnia wizytą prezydenta Rosji w Polsce.

 

- Z wizytą prezydenta Dmitrija Miedwiediewa łączymy nadzieje nie na jednorazowy przełom, ale na rozpoczęcie marszu w dobrą stronę, bo rozpoczynamy coraz intensywniejszy marsz (w stosunkach z Rosją ) - powiedział Bronisław Komorowski po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego, poświęconym stosunkom polsko-rosyjskim.

 

W posiedzeniu RBN uczestniczyli członkowie Rady oraz byli prezydenci i premierzy.

 

Prezydent wyraził wdzięczność gościom RBN za podzielenie się ważnymi opiniami. - To była ciekawa, ważna rozmowa, dająca istotny materiał do dalszych przygotowań przed wizytą prezydenta Miedwiediewa w Polsce - ocenił prezydent Komorowski.

 

Zapowiedział też spotkanie z ekspertami, którzy na bieżąco śledzą stosunki polsko-rosyjskie i sytuację wewnętrzną w Rosji. - Przygotowujemy się solidnie do wizyty prezydenta Rosji - zapewnił Bronisław Komorowski.

 

W stosunkach polsko-rosyjskich potrzebny proces pojednania

 

W opinii prezydenta, w stosunkach polsko-rosyjskich potrzebny jest proces pojednania w prawdzie, pojednania w ramach ładu demokratycznego.

 

- Ze strony rosyjskiej wyraźnie dojrzała sytuacja do tego, aby Polskę uznać za ważnego partnera. My byśmy chcieli, żeby to poszło jeszcze dalej - nie tylko w postaci budowania relacji partnerskich, ale także dobrej tkanki współpracy polsko-rosyjskiej z nadziejami może na niełatwy, ale potrzebny proces pojednania w prawdzie i pojednania w ramach ładu demokratycznego – mówił prezydent.

 

Podkreślił, że podczas wizyty prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa w Polsce będzie możliwość podsumowania gestów rosyjskich w stosunku do Polski. Jak dodał, będzie też okazja do rozmowy o relacjach Rosja-NATO, Rosja-UE. - Polska jest liczącym się krajem zarówno NATO, jak i UE - zaznaczył.

 

- Jestem przekonany, że jest to w zasięgu naszych możliwości. Bardzo liczymy na to, że wizyta prezydenta Miedwiediewa przyniesie dalszy postęp w sprawach dla nas istotnych - m.in. związanych z perspektywą relacji polsko-rosyjskich, jak i rozwiązaniem niektórych spraw symbolicznych i historycznych - dodał.

 

1, 2, 3, NASTĘPNA
Poleć znajomemu