Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 18 listopada 2010

"Nominacja profesorska to szansa na budowę Polski nowoczesnej"

Prezydent Bronisław Komorowski

- Stwarzanie szans na budowę Polski nowoczesnej oraz uczestnictwo w konkurencji na zdrowych zasadach to zadania dla uczonych - mówił prezydent Bronisław Komorowski podczas czwartkowej uroczystości wręczenia nominacji profesorskich.

 

Zdjęcia do pobrania >>


Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim, z udziałem m.in. minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbary Kudryckiej i prezesa Polskiej Akademii Nauk Michała Kleibera. Zobacz także: Prezydent wręczył nominacje profesorskie


Prezydent Komorowski, wręczając nominacje podkreślił, że za każdym z profesorskich tytułów stoi "wytężona praca, rozwój osobisty i niełatwa droga kariery naukowej".


- Nominacja profesorska to nie tylko ukoronowanie osiągnięć uczonego, lecz także otwieranie nowych szans na budowę tego, co jest Polsce niesłychanie potrzebne - nowoczesnego podejścia do kwestii funkcjonowania nauki polskiej, szans na modernizację kraju, przyspieszenie rozwoju - powiedział prezydent.


Zaznaczył, że niekiedy "kariera wiąże się z zazdrościami albo z podziwem, niekoniecznie do końca szczerym". - Ale tak już jest. Kariera to również sprostanie trudnemu wyzwaniu, jakim jest uczestnictwo, na zdrowych zasadach, w konkurencji. Konkurencja jest rzeczą dobrą, m.in. jeśli oznacza zdobywanie kolejnych etapów wtajemniczenia w nauce - powiedział Bronisław Komorowski.

 

(PAP)
 

Poleć znajomemu