Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 12 listopada 2010

Prezydent odebrał nagrodę Parlamentu Studentów RP

Prezydent odebrał nagrodę Parlamentu Studentów RP   |   Prezydent odebrał nagrodę Parlamentu Studentów RP Prezydent odebrał nagrodę Parlamentu Studentów RP Prezydent odebrał nagrodę Parlamentu Studentów RP Prezydent odebrał nagrodę Parlamentu Studentów RP Prezydent odebrał nagrodę Parlamentu Studentów RP Prezydent odebrał nagrodę Parlamentu Studentów RP Prezydent odebrał nagrodę Parlamentu Studentów RP Prezydent odebrał nagrodę Parlamentu Studentów RP

Dziś w Auli Starej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego Prezydent RP Bronisław Komorowski odebrał nagrodę Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej „ProStudent” w kategorii „Prostudencki autorytet w życiu publicznym”.

 

Jak powiedział Bartłomiej Banaszak, przewodniczący Parlamentu Studentów RP, nagroda została przyznana za przywrócenie ulg na przejazdy dla studentów.

 

- Zebraliśmy się dzisiaj, aby podziękować panu prezydentowi za decydujący wpływ na ponowne rozpoczęcie debaty o przywróceniu ulg studenckich na przejazdy kolejowe, które, dzięki uzyskaniu społecznej aprobaty, wejdą w życie od nowego roku kalendarzowego. Wyrazem naszej wdzięczności jest nagroda środowiska studenckiego "ProStudent" w najważniejszej kategorii - prostudencki autorytet w życiu publicznym - powiedział podczas piątkowej uroczystości w Starej Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego Bartłomiej Banaszak.

 

Banaszak przypomniał, że o przywrócenie ulg na przejazdy Parlament Studentów RP zabiegał od 2001 roku. - To pan, panie prezydencie, podnosząc w sposób niezwykle słyszalny temat ulg przejazdowych podczas kampanii prezydenckiej, miał decydujący wpływ na to, że walka studentów zakończyła się sukcesem - dodał Banaszak.

 

Prezydent Komorowski dziękując za nagrodę powiedział: Nie miałem wielkich kłopotów z przekonywaniem rządu, bo sprawa była, mówiąc szczerze, umówiona przed wyborami, że to uczynimy przedmiotem wspólnego zobowiązania.

 

- Zainwestowaliśmy nie tylko w same ulgi, ale w szeroko pojęty system edukacji, zachęty młodych ludzi do zdobywania wyższego wykształcenia - dodał Bronisław Komorowski.

 

- Mam nadzieję, że te ulgi komunikacyjne będą zachętą nie tylko do studiowania, ale też ogólnej aktywności życiowej, która po latach gdzieś tam się odkłada w postaci większego doświadczenia, umiejętności, lepszej znajomości świata. To trudne do wycenienia, ale bardzo ważne. Cieszę się, że ulgi studenckie stają się faktem - powiedział prezydent Bronisław Komorowski.

 

Nagroda "ProStudent" od siedmiu lat przyznawana jest przez środowisko studenckie w celu wspierania "prostudenckości" uczelni, ludzi, firm, organizacji i instytucji, które swoją codzienną postawą i działaniem wspierają studentów i ich inicjatywy.

 

(PAP)

Poleć znajomemu